You are currently viewing Ośmiu Biało-Czerwonych wystartuje w finale PolSKIego Turnieju w Zakopanem
Polscy skoczkowie, od lewej: Kubacki, Wąsek, Żyła, Stoch (fot. Julia Piątkowska)

Ośmiu Biało-Czerwonych wystartuje w finale PolSKIego Turnieju w Zakopanem

Przed nami ostatni przystanek PolSKIego Turnieju. Od jutra do niedzieli skoczkowie będą rywalizować na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza (K-125/HS-140) w Zakopanem. Trener Thomas Thurnbichler ogłosił, że w zmaganiach wystartuje ośmiu Biało-Czerwonych. Tym samym nie wykorzystamy pełnej przysługującej nam kwoty krajowej.

Podczas pierwszego etapu PolSKIego Turnieju, a więc rywalizacji w Wiśle, najlepsi z reprezentantów Polski plasowali się dopiero w drugiej dziesiątce. Z kolei w konkursie duetów Dawid Kubacki i Piotr Żyła zajęli szóstą pozycję. Zmagania w Szczyrku zaczęły się dla Biało-Czerwonych podobnie. Najlepszym z naszych reprezentantów był Paweł Wąsek, który wywalczył trzynaste miejsce. Z kolei środowy konkurs zapowiadał się znacznie lepiej. Po skokach 40 z 50 zawodników w pierwszej serii na prowadzeniu utrzymywał się Dawid Kubacki, a trzeci był Kamil Stoch. Niestety z powodu zbyt silnych porywów wiatru, rywalizacja została ostatecznie odwołana.

Teraz czeka nas ostatni już przystanek Turnieju. Trener reprezentacji Polski, Thomas Thurnbichler, ogłosił, że wystartuje w nim ośmiu reprezentantów gospodarzy. Będzie to piątka zawodników, którzy startowali w Szczyrku: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł oraz Piotr Żyła. Skład reprezentantów Polski uzupełnią także zawodnicy, którzy brali udział w zmaganiach w Wiśle: Maciej Kot, Klemens Murańka, a także Andrzej Stękała. Nie wystartuje Jakub Wolny, który decyzją PZN został odsunięty od rywalizacji aż do zawodów FIS Cup w Szczyrku.

Jutrzejsze kwalifikacje do sobotniego konkursu ruszą o godzinie 18. Poprzedzone zostaną sesją treningową o godzinie 15:30.