W oficjalnych seriach treningowych poprzedzających kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w Wiśle Malince najlepiej zaprezentowali się reprezentanci Norwegii – Johann Andre Forfang oraz Kenneth Gangnes. Dwukrotnie najwyżej sklasyfikowanym polskim skoczkiem był powracający do pucharowej rywalizacji Kamil Stoch.
1. trening
W pierwszej rundzie treningowej skoczkowie rywalizowali z 10. oraz 9. belki startowej. Z niższego najazdu aż 131,5 metra poszybował Norweg Johann Andre Forfang i znacznie odskoczył swoim rywalom. Na drugiej lokacie uplasował się Czech Roman Koudelka (127,5 m), a trzeci był Niemiec Richard Freitag (127,5 m). Czołową szóstkę uzupełnili: Kenneth Gangnes, Stefan Kraft oraz Daniel Andre Tande. Siódmy był lider PŚ, Peter Prevc.
Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem okazał się Kamil Stoch, który po skoku na 125,5 metra zajął 12. lokatę. W drugiej dziesiątce uplasowali się ponadto: Dawid Kubacki (125,5 m) oraz Maciej Kot (123,5 m). Lokaty w trzeciej dziesiątce stawki zajęli: Andrzej Stękała (123,0 m), Stefan Hula (121,5 m) i Piotr Żyła (124,0 m). Poza czołową trzydziestką wylądowali natomiast: Jakub Wolny (116,5 m), Jan Ziobro (117,5 m), Klemens Murańka (116,0 m), Bartłomiej Kłusek (115,5 m), Aleksander Zniszczoł (110,0 m), Przemysław Kantyka (108,5 m) i Krzysztof Biegun (101,0 m).
Ze startu zrezygnował Japończyk Noriaki Kasai.
2. trening
Druga seria treningowa padła łupem kolejnego reprezentanta Norwegii - Kennetha Gangnesa, który oddał skok na 127,5 metra. Tuż za jego plecami uplasowali się: Austriak Michael Hayboeck (127,0 m) i Słoweniec Peter Prevc (125,0 m). W najlepszej szóstce wylądowali ponadto: Andreas Stjernen, Taku Takeuchi i Stefan Kraft.
Na siódmej pozycji znalazł się najlepszy z reprezentantów Polski, Kamil Stoch (126,0 m), a lokaty w drugiej dziesiątce zajęli: Dawid Kubacki (125,0 m), Stefan Hula (124,5 m) i Piotr Żyła (121,5 m). W trzeciej dziesiątce stawki uplasowali się natomiast: Bartłomiej Kłusek (117,5 m) i Andrzej Stękała (116,5 m). Miejsce poza czołową trzydziestką przypadły tym razem: Janowi Ziobrze (114,5 m), Maciejowi Kotowi (113,5 m), Przemysławowi Kantyce (107,0 m), Klemensowi Murańce (110,0 m), Aleksandrowi Zniszczołowi (105,0 m), Jakubowi Wolnemu (106,0 m) i Krzysztofowi Biegunowi (100,0 m).
Z drugiej treningowej próby zrezygnowali: Szwajcar Simon Ammann i Japończyk Noriaki Kasai.
Pełne wyniki poniżej.
Początek kwalifikacji już o godz. 18:00. Tekstowa relacja live jest dostępna na SkokiPolska.pl >> Transmisja telewizyjna na TVP 1, TVP Sport i Eurosporcie 1.
Wyniki pierwszego treningu:
zawodnik | kraj | belka | skok I | punkty | |
1 | Johann Andre Forfang | NOR | 9 | 131,5 m | 80.4 |
2 | Roman Koudelka | CZE | 10 | 127,5 m | 70.7 |
3 | Richard Freitag | GER | 10 | 127,5 m | 70.2 |
4 | Kenneth Gangnes | NOR | 9 | 129,0 m | 70.0 |
5 | Stefan Kraft | AUT | 9 | 124,5 m | 69.0 |
Daniel Andre Tande | NOR | 9 | 125,0 m | 69.0 | |
7 | Peter Prevc | SLO | 9 | 125,0 m | 68.7 |
8 | Michael Hayboeck | AUT | 9 | 127,5 m | 68.5 |
9 | Andreas Stjernen | NOR | 10 | 127,0 m | 67.6 |
10 | Stephan Leyhe | GER | 10 | 125,0 m | 66.7 |
11 | Andreas Wank | GER | 10 | 125,0 m | 66.3 |
12 | Kamil Stoch | POL | 10 | 125,5 m | 65.7 |
13 | Simon Ammann | SUI | 10 | 123,5 m | 63.5 |
14 | Dawid Kubacki | POL | 10 | 125,5 m | 62.9 |
15 | Taku Takeuchi | JPN | 10 | 123,0 m | 62.6 |
16 | Domen Prevc | SLO | 10 | 123,5 m | 62.0 |
17 | Andreas Wellinger | GER | 10 | 122,0 m | 61.6 |
18 | Maciej Kot | POL | 10 | 123,5 m | 59.4 |
19 | Kento Sakuyama | JPN | 10 | 125,0 m | 58.4 |
20 | Mackenzie Boyd-Clowes | CAN | 10 | 124,0 m | 58.3 |
21 | Philipp Aschenwald | AUT | 10 | 125,0 m | 57.5 |
22 | Andrzej Stękała | POL | 10 | 123,0 m | 57.2 |
23 | Stefan Hula | POL | 10 | 121,5 m | 57.0 |
24 | Jurij Tepes | SLO | 10 | 122,5 m | 56.9 |
25 | Anders Fannemel | NOR | 10 | 120,0 m | 56.8 |
26 | Severin Freund | GER | 9 | 116,5 m | 56.5 |
27 | Piotr Żyła | POL | 10 | 124,0 m | 55.0 |
Ulrich Wohlgenannt | AUT | 10 | 122,0 m | 55.0 | |
29 | Vincent Descombes Sevoie | FRA | 10 | 121,5 m | 54.7 |
30 | Manuel Fettner | AUT | 10 | 121,5 m | 54.3 |
31 | Daiki Ito | JPN | 10 | 118,0 m | 53.9 |
32 | Shohei Tochimoto | JPN | 10 | 123,5 m | 53.7 |
33 | Jan Matura | CZE | 10 | 120,0 m | 51.9 |
34 | Anze Lanisek | SLO | 10 | 117,0 m | 51.2 |
Kenshiro Ito | JPN | 10 | 122,0 m | 51.2 | |
Ville Larinto | FIN | 10 | 120,0 m | 51.2 | |
37 | Lukas Hlava | CZE | 10 | 119,5 m | 51.0 |
38 | Joachim Hauer | NOR | 10 | 118,0 m | 49.8 |
39 | Jakub Janda | CZE | 10 | 119,0 m | 49.1 |
40 | Jakub Wolny | POL | 10 | 116,5 m | 48.6 |
41 | Robert Kranjec | SLO | 10 | 116,0 m | 48.2 |
42 | Jan Ziobro | POL | 10 | 117,5 m | 47.8 |
43 | Gregor Deschwanden | SUI | 10 | 117,5 m | 47.2 |
44 | Klemens Murańka | POL | 10 | 116,0 m | 45.1 |
45 | Bartłomiej Kłusek | POL | 10 | 115,5 m | 44.9 |
46 | Florian Altenburger | AUT | 10 | 115,5 m | 44.6 |
47 | Vladimir Zografski | BUL | 10 | 116,0 m | 43.2 |
48 | Sebastian Colloredo | ITA | 10 | 117,5 m | 43.0 |
49 | Karl Geiger | GER | 10 | 116,0 m | 42.5 |
50 | Jaka Hvala | SLO | 10 | 115,0 m | 41.9 |
51 | Killian Peier | SUI | 10 | 113,0 m | 41.7 |
52 | Kevin Bickner | USA | 10 | 113,0 m | 41.1 |
53 | Manuel Poppinger | AUT | 10 | 112,5 m | 38.6 |
54 | Lauri Asikainen | FIN | 10 | 111,0 m | 38.0 |
55 | William Rhoads | USA | 10 | 111,5 m | 37.5 |
56 | Aleksander Zniszczoł | POL | 10 | 110,0 m | 34.8 |
57 | Przemysław Kantyka | POL | 10 | 108,5 m | 33.4 |
58 | Marat Zhaparov | KAZ | 10 | 106,5 m | 30.9 |
59 | Seou Choi | KOR | 10 | 107,5 m | 29.1 |
60 | Heung-Chul Choi | KOR | 10 | 104,5 m | 24.9 |
61 | Alex Insam | ITA | 10 | 104,0 m | 24.1 |
62 | Luca Egloff | SUI | 10 | 103,0 m | 21.3 |
63 | Krzysztof Biegun | POL | 10 | 101,0 m | 13.5 |
64 | Radik Zhaparov | KAZ | 10 | 93,5 m | 3.7 |
DNS | Noriaki Kasai | JPN | - | - | - |
Wyniki drugiego treningu:
zawodnik | kraj | belka | skok II | punkty | |
1 | Kenneth Gangnes | NOR | 10 | 127,5 m | 71.7 |
2 | Michael Hayboeck | AUT | 10 | 127,0 m | 70.7 |
3 | Peter Prevc | SLO | 10 | 125,0 m | 70.6 |
4 | Andreas Stjernen | NOR | 10 | 128,5 m | 69.2 |
5 | Taku Takeuchi | JPN | 10 | 126,5 m | 68.9 |
6 | Stefan Kraft | AUT | 10 | 125,5 m | 68.0 |
7 | Kamil Stoch | POL | 10 | 126,0 m | 67.9 |
8 | Roman Koudelka | CZE | 10 | 128,0 m | 67.7 |
9 | Johann Andre Forfang | NOR | 10 | 126,0 m | 66.8 |
10 | Richard Freitag | GER | 10 | 127,0 m | 66.7 |
11 | Severin Freund | GER | 10 | 123,5 m | 66.4 |
12 | Domen Prevc | SLO | 10 | 125,5 m | 64.4 |
13 | Dawid Kubacki | POL | 10 | 125,0 m | 61.8 |
14 | Stefan Hula | POL | 10 | 124,5 m | 59.8 |
15 | Daiki Ito | JPN | 10 | 122,5 m | 59.4 |
16 | Andreas Wellinger | GER | 10 | 122,5 m | 58.2 |
17 | Daniel-Andre Tande | NOR | 10 | 120,5 m | 58.0 |
18 | Piotr Żyła | POL | 10 | 121,5 m | 57.9 |
19 | Andreas Wank | GER | 10 | 121,0 m | 57.5 |
20 | Lukas Hlava | CZE | 10 | 120,5 m | 56.6 |
21 | Mackenzie Boyd-Clowes | CAN | 10 | 119,0 m | 52.4 |
22 | Bartłomiej Kłusek | POL | 10 | 117,5 m | 51.4 |
23 | Kento Sakuyama | JPN | 10 | 119,5 m | 49.5 |
24 | Lauri Asikainen | FIN | 10 | 117,0 m | 49.3 |
25 | Anze Lanisek | SLO | 10 | 116,0 m | 48.8 |
26 | Stephan Leyhe | GER | 10 | 116,5 m | 48.6 |
27 | Anders Fannemel | NOR | 10 | 116,0 m | 48.4 |
28 | Jurij Tepes | SLO | 10 | 116,5 m | 48.3 |
29 | Andrzej Stękała | POL | 10 | 116,5 m | 47.8 |
30 | Robert Kranjec | SLO | 10 | 114,0 m | 47.3 |
31 | Jan Matura | CZE | 10 | 115,0 m | 46.3 |
32 | Gregor Deschwanden | SUI | 10 | 115,5 m | 46.2 |
33 | Karl Geiger | GER | 10 | 118,0 m | 45.9 |
34 | Manuel Poppinger | AUT | 10 | 116,0 m | 45.0 |
35 | Ulrich Wohlgenannt | AUT | 10 | 115,0 m | 44.8 |
36 | Jan Ziobro | POL | 10 | 114,5 m | 44.6 |
37 | Maciej Kot | POL | 10 | 113,5 m | 44.3 |
Jakub Janda | CZE | 10 | 116,0 m | 44.3 | |
39 | Vincent Descombes Sevoie | FRA | 10 | 115,5 m | 43.0 |
40 | Manuel Fettner | AUT | 10 | 116,0 m | 42.6 |
Florian Altenburger | AUT | 10 | 113,5 m | 42.6 | |
42 | Shohei Tochimoto | JPN | 10 | 112,0 m | 42.5 |
43 | Kevin Bickner | USA | 10 | 112,5 m | 41.5 |
44 | Ville Larinto | FIN | 10 | 112,0 m | 42.5 |
45 | Alex Insam | ITA | 10 | 114,0 m | 40.7 |
46 | Jaka Hvala | SLO | 10 | 113,0 m | 39.9 |
47 | Philipp Aschenwald | AUT | 10 | 111,0 m | 39.1 |
48 | William Rhoads | USA | 10 | 111,0 m | 36.6 |
49 | Przemysław Kantyka | POL | 10 | 107,0 m | 35.0 |
50 | Klemens Murańka | POL | 10 | 111,0 m | 33.0 |
51 | Killian Peier | SUI | 10 | 106,5 m | 32.5 |
52 | Joachim Hauer | NOR | 10 | 107,5 m | 31.7 |
53 | Sebastian Colloredo | ITA | 10 | 108,0 m | 31.2 |
54 | Aleksander Zniszczoł | POL | 10 | 105,0 m | 29.7 |
55 | Jakub Wolny | POL | 10 | 106,0 m | 28.4 |
56 | Seou Choi | KOR | 10 | 104,0 m | 25.3 |
57 | Kenshiro Ito | JPN | 10 | 103,0 m | 25.1 |
58 | Heung-Chul Choi | KOR | 10 | 102,0 m | 23.3 |
59 | Krzysztof Biegun | POL | 10 | 100,0 m | 19.0 |
60 | Luca Egloff | SUI | 10 | 102,5 m | 18.6 |
61 | Marat Zhaparov | KAZ | 10 | 101,5 m | 18.2 |
62 | Radik Zhaparov | KAZ | 10 | 95,0 m | 9.6 |
63 | Vladimir Zografski | BUL | 10 | 74,0 m | 0.0 |
DNS | Simon Ammann | SUI | - | - | - |
DNS | Noriaki Kasai | JPN | - | - | - |
informacja własna