You are currently viewing PK KRANJ: MATURA NAJLEPSZY NA TRENINGACH, KUBACKI WYSOKO

PK KRANJ: MATURA NAJLEPSZY NA TRENINGACH, KUBACKI WYSOKO

7.07.2012 r. / 11:05

matura%20jan - PK KRANJ: MATURA NAJLEPSZY NA TRENINGACH, KUBACKI WYSOKOJan Matura z Czech wygrał obydwie serie treningowe przed letnim konkursem Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Kranj. W pierwszej serii Czech uzyskał 104 metry, taką samą odległość miał Vladimir Zografski (Bułgaria). W drugiej serii treningowej wzięli udział wszyscy zawodnicy (85), odległości były też większe. Tym razem Matura uzyskał 108 metrów. Tyle samo w drugiej serii uzyskał Marinus Kraus (Niemcy).

Wśród Polaków świetną formę prezentuje Dawid Kubacki. W obu treningach uzyskiwał drugie odległośći (odpowiednio 103,5 m i 107,5 m). Pozostałym kadrowiczom nie udało się przekroczyć bariery stu metrów, zaprezentowali się raczej słabo. Liczymy, że w konkursie pokażą lepsze skoki.

Do grona zawodników rywalizujących w Słowenii dołączył także Robert Kranjec, prezentujący się zazwyczaj w zawodach rangi Pucharu Świata.

Ciekawostką jest to, że udział w zawodach wezmą sportowcy z krajów dość rzadko prezentujących się w skokach narciarskich – z Turcji i Węgier.

PEŁNE WYNIKI SERII TRENINGOWYCH.

W dzisiejszym dniu konkurs pierwotnie planowano przeprowadzić o 18.00, jednak przełożono go na 10.30. Relację na żywo można śledzić na Berkutschi.com.Dodaj komentarz