You are currently viewing PROBLEMY ROMOERENA z KRĘGOSŁUPEM
Bjoern Einar Romoeren z czasów sportowej kariery (fot. Kata Deak)

PROBLEMY ROMOERENA z KRĘGOSŁUPEM

romoeren be kd - PROBLEMY ROMOERENA z KRĘGOSŁUPEMJak donosi serwis dagbladet.no, były rekordzista świata w długości lotu – Bjoern Einar Romoeren ponownie ma problemy z bólami kręgosłupa. To stawia pod znakiem zapytania jego dalsze występy w Letnim Grand Prix, a nawet w zbliżającym się wielkimi krokami Pucharze Świata. 

 

Romoeren już w poprzednim sezonie narzekał na bóle pleców, jednak w okresie letnim wszystko zdawało się być zaleczone. Jak powiedział dyrektor sportowy ds. skoków narciarskich w Norwegii - Clas Brede Brathen - Romoeren jest wspomagany przez Norweski Komitet Olimpijski i zaawansowaną aparaturę medyczną. Jego występ w nadchodzącym sezonie zimowym, który zostanie zainaugurowany w norweskim Lillehammer stoi pod dużym znakiem zapytania.

Romoeren od kilku sezonów stara się powrócić do dawnej, dobrej formy. W PŚ 2011/2012 zajął w generalnej klasyfikacji dopiero 32. miejsce, a w trwający LGP wystąpił 5-krotnie, punktując tylko dwa razy - w Courchevel (17. miejsce) oraz w Hakubie (25. miejsce).

Źródło: dagbladet.no

Dodaj komentarz