You are currently viewing ŁUKASZ KRUCZEK POZOSTANIE TRENEREM POLSKIEJ KADRY

ŁUKASZ KRUCZEK POZOSTANIE TRENEREM POLSKIEJ KADRY

Kruczek Lukasz M.Grzywa - ŁUKASZ KRUCZEK POZOSTANIE TRENEREM POLSKIEJ KADRYZapadła ostateczna decyzja w sprawie przyszłości trenera Łukasza Kruczka. Zostanie on szkoleniowcem polskiej kadry narodowej na przyszły sezon. Poinformował o tym Prezes Polskiego Związku Narciarskiego – Apoloniusz Tajner.

 

„Kruczek stworzył u nas potęgę i warto tę współpracę kontynuować. Przedstawiliśmy trenerowi ofertę. Był z niej zadowolony i przyjął ją” – powiedział Tajner w rozmowie z TVN24.

W ostatnich tygodniach pojawiły się spekulacje dotyczące ofert współpracy dla Kruczka z zagranicznych federacji narciarskich (m.in. z Rosji, Kazachstanu, Austrii). Sam zainteresowany zaprzeczał, że dostawał takie propozycje.

Przypomnijmy, że Łukasz Kruczek jest trenerem głównym polskiej kadry skoczków od 2008 roku. Największymi sukcesami jego podopiecznych są medale Mistrzostw Świata w Predazzo (złoto Stocha, brąz drużyny), Igrzysk Olimpijskich w Soczi (dwa złota Stocha), Kryształowa Kula Stocha (sezon 2013/2014) oraz liczne pucharowe zwycięstwa Stocha, a także Żyły, Ziobry i Bieguna.

 

Źródło: TVN24 / informacja własna

 

Dodaj komentarz