You are currently viewing NIEMIECCY SKOCZKOWIE NAGRODZENI

NIEMIECCY SKOCZKOWIE NAGRODZENI

Freund Severin Planica J.Piatkowska - NIEMIECCY SKOCZKOWIE NAGRODZENIMistrzowie Olimpijscy w drużynie: Andreas Wellinger, Severin Freund oraz Marinus Kraus zostali nagrodzeni w rodzinnym kraju. Niemiecka drużyna sięgnęła po złoty medal 17 lutego bieżącego roku.

Marinus Kraus w miejscowości Oberaudorf został upamiętniony specjalną tablicą z brązu na której widnieją odciski jego stóp. Tablica została odsłonięta w centrum miasta w Alei Gwiazd. Uroczystości towarzyszyło liczne grono kibiców, którzy mieli możliwość zamienienia kilku słów z mistrzem olimpijskim, wzięcia autografu czy też zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Kraus z uśmiechem na ustach spełniał życzenia sympatyków skoków narciarskich. Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć na stronie internetowej miasta.

Natomiast Andreas Wellinger i Severin Freund zostali uhonorowani Nagrodą Sportową Bawarii przyznawaną od 2002 roku w różnych kategoriach. Gala wręczenia nagród odbyła się w miniony weekend w Monachium. Wellinger został doceniony w kategorii „Najlepszy Młody Sportowiec”, a Freund w kategorii „Ambasador Sportu Bawarskiego”.

Wellinger zyskał uznanie w oczach jury dzięki znakomitemu występowi w Pucharze Świata, złotym medalom na Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w 2012 roku oraz złotemu medalowi w tegorocznych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.  Również osiągnięcia Freunda zaważyły na wyborze komisji. 26-latek ma za sobą udany sezon Pucharu Świata, który zakończył trzecim miejscem w klasyfikacji generalnej, mistrzostwem świata w lotach narciarskich (Harrachov) oraz złotym medalem olimpijskim w konkursie drużynowym na IO w Soczi. O Nagrodzie Sportowej Bawarii można przeczytać TUTAJ.  

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

 

Źródło: oberaudorf.de / bayern.de

Dodaj komentarz