You are currently viewing Kamil Stoch dla SkokiPolska: „Skupiam się na dobrych skokach, perfekcyjne nie będą nigdy”

Kamil Stoch dla SkokiPolska: „Skupiam się na dobrych skokach, perfekcyjne nie będą nigdy”

Stoch Kamil lot B.Leja - Kamil Stoch dla SkokiPolska: "Skupiam się na dobrych skokach, perfekcyjne nie będą nigdy"Kamil Stoch, który wraz z kadrą A znajduje się obecnie na zgrupowaniu w Wiśle-Malince, podczas jednego z treningów zaliczył niegroźny upadek. Przede wszystkim mistrz olimpijski i mistrz świata skupia się jednak na swoich sportowych poczynaniach na skoczni. – Chcę wskakiwać się w dobre skoki i chcę, żeby mi to sprawiało radość – powiedział.

 

W środowe popołudnie, już podczas pierwszej serii skoków treningowych, doszło do upadku, na szczęście niegroźnego, naszego lidera – Kamila Stocha. – Cóż, upadek (śmiech). To był po prostu mój błąd przy lądowaniu. Takie rzeczy zdarzają się od czasu do czasu – powiedział już po zejściu z zeskoku.

Nad czym obecnie podczas treningów skupia się Stoch? – Na dobrych skokach. Nigdy nie będą one perfekcyjne, przynajmniej nie w oczach mojego trenera. Ale jest dużo rzeczy, które można jeszcze poprawić, natomiast ja nie skupiam się na tym, aby teraz na siłę coś poprawiać, ale na tym by wskakiwać się w typowe dobre skoki. Chcę żeby mi to sprawiało radość – stwierdził.

Świat skoków okrążyła też wiadomość o nietypowej sytuacji, którą polscy skoczkowie doświadczyli z belką. – Nie przypominam sobie podobnej sytuacji. Ale to się pewnie zdarza, bo sprzęt jest czasem wadliwy, może się psuć. Szkoda tylko, że popsuło się wtedy, gdy Piotrek siadał na belcezakończył.

 

rozmawiała Katarzyna Służewska

 

Dodaj komentarz