You are currently viewing Otepää: Kristjan Ilves mistrzem Estonii, Polak na czwartym miejscu

Otepää: Kristjan Ilves mistrzem Estonii, Polak na czwartym miejscu

Okas Sebastian A.Sierotnik - Otepää: Kristjan Ilves mistrzem Estonii, Polak na czwartym miejscuNormalna skocznia Tehvandi (K-90 / HS-100) w Otepää była w ostatnich dniach miejscem rozegrania letnich mistrzostw Estonii. Złoto w krajowym czempionacie zdobył 18-letni Kristjan Ilves, a tuż za podium uplasował się gościnnie występujący tam mieszkający w Finlandii Polak - Sebastian Okas.

Kristjan Ilves zwyciężył po skokach na 90 i 91,5 metra. Srebrny medal wywalczył Martti Nomme (92,5 / 87,0 m), a brązowy - Karl-August Tiirmaa (87,0 / 91,0 m).

Na czwartym miejscu uplasował się mieszkający w Finlandii Polak - Sebastian Okas (86,5 / 89,5 m). Szósty był Han Hendrik Piho, a szósty Artti Aigro. Miejsca odpowiednio 10. i 14. zajęli kolejni bracia Okas - Daniel i Paul. Cała polska trójka reprezentowała w tych zawodach Finlandię.

W zawodach wzięło udział łącznie 26 skoczków oraz 4 skoczkinie.