You are currently viewing Simon Ammann pojawi się dopiero w finale LGP w Klingenthal

Simon Ammann pojawi się dopiero w finale LGP w Klingenthal

Ammann Simon Klingenthal fot.Julia .Piatkowska - Simon Ammann pojawi się dopiero w finale LGP w KlingenthalSimon Ammann, który nie pojawił się w zawodach Letniej Grand Prix w kazachskich Ałmatach, razem z całą drużyną odpuści również konkurs w austriackim Hinzenbach (28 września). Znakomity szwajcarski skoczek koncentruje się na treningach i wystąpi dopiero w finałowych konkursach letniego cyklu, które odbędą się na początku października w niemieckim Klingenthal.

 

Podczas minionych zawodów w Ałmatach, Szwajcarię reprezentowali Gregor Deschwanden (7. i 11. miejsce), który najlepsze skoki oddawał w treningach, a także mniej doświadczony Luca Egloff (28. i 25. miejsce).

33-letni Simon Ammann zrezygnował z dalekiej podróży i aktualnie skupia się głównie na treningach. Czterokrotny mistrz olimpijski na arenie międzynarodowej pojawi się dopiero podczas finałowych zawodów LGP w Klingenthal (4 października).

Ze względu na to, że szwajcarska drużyna ma w planach obóz treningowy, cały zespół zrezygnuje również ze startów w przedostatnim konkursie letnich zawodów w Hinzenbach (28 września).

Zaznaczmy, że w klasyfikacji generalnej LGP 2014, najwyżej ze Szwajcarów plasuje się Deschwanden (140 pkt / 12. miejsce), Ammann jest 18. (96 pkt), a Luca Egloff 65. (9 pkt).

 

Źródło: swiss-ski.ch

 

Dodaj komentarz