You are currently viewing Skoki narciarskie od 2016 roku tylko w Eurosporcie?

Skoki narciarskie od 2016 roku tylko w Eurosporcie?

Stoch Kamil lot B.Leja - Skoki narciarskie od 2016 roku tylko w Eurosporcie?Jak się dziś dowiedzieliśmy, Eurosport uzyskał na wyłączność prawa do transmisji zawodów Pucharu Świata w skokach i biegach narciarskich. Umowa, która zacznie obowiązywać od sezonu 2016/2017 zawiera też prawa telewizyjne do relacjonowania mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w 2019 i 2021 roku. Czy oznacza to, że już za dwa lata nie obejrzymy skoków w Telewizji Polskiej?

 
Eurosport.logo  300x200 - Skoki narciarskie od 2016 roku tylko w Eurosporcie?
Eurosport

Eurosport na wyłączność wykupił prawa do transmisji zawodów PŚ w skokach narciarskich oraz innych dyscyplinach zimowych (biegi narciarskie, kombinacja norweska, narciarstwo alpejskie, narciarstwo dowolne, snowboard). To skutek umowy zawartej między Grupą Eurosport oraz Infront Sports&Media. Dodajmy, że obecnie Eurosport można oglądać tylko za pomocą telewizji satelitarnej, kablowej oraz w internecie. Stacja na ten moment nie oferuje jednak żadnego bezpłatnego kanału w ogólnodostepnej telewizji.

TVP.logo .Telewizja.Polska 300x200 - Skoki narciarskie od 2016 roku tylko w Eurosporcie?
TVP

Wciąż jednak nie jest przesądzone to, że skoków narciarskich nie obejrzymy już za dwa lata w TVP. Istnieje możliwość porozumienia się Eurosportu z TVP ws. odsprzedaży praw. Co więcej, jak wiemy, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma podjąć wkrótce decyzję o tym, jakie sportowe imprezy będa musiały być transmitowane na kanałach otwartych. Jeśli decyzja obejmie mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, to czempionaty w 2019 i 2021 roku obejrzymy w TVP. Trudno jednak oczekiwać, aby KRRiT zdecydowała się włączyć w to wszystkie zawody Pucharu Świata. Możliwe jest więc to, że już od 2016 roku transmisje skoków narciarskich nie będą dostępne dla wszystkich. Dla pocieszenia dodajmy, że Eurosport rozważa utworzenie kanału otwartego, w którym kibice mogliby śledzić zmagania skoczków narciarskich.

Najprawdopodobniej umowa nie obejmuje zawodów PŚ, które odbędą się w Polsce (PŚ w skokach w Wiśle i Zakopanem, PŚ w biegach w Jakuszycach), w związku z czym te imprezy kibice obejrzą w TVP.

Podsumowując, od sezonu 2016/2017 wszystkie konkursy skoków narciarskich wraz z kwalifikacjami obejrzymy na pewno na kanałach Eurosportu i Eurosportu2, a także w internetowej usłudze Eurosport Player. 

 

Źródło: eurosport.onet.pl / sport.pl

 

Dodaj komentarz