You are currently viewing Hannawald jak Schmitt – będzie komentatorem Eurosportu

Hannawald jak Schmitt – będzie komentatorem Eurosportu

Hannawald Sven fot.Julia .Piatkowska - Hannawald jak Schmitt - będzie komentatorem EurosportuJak pokazuje przykład Svena Hannawalda, działalność sportowca nie ustaje w chwili oficjalnego zakończenia kariery. Po odejściu ze świata skoków Niemiec poświęcił się sportom motorowym, napisał książkę oraz pracował jako ekspert w kanałach telewizyjnych ARD, ZDF i Sky. W nachodzącym sezonie zimowym dołączy do grona komentatorów Eurosportu.

 
Schmitt Martin TCS.Ga Pa.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Hannawald jak Schmitt - będzie komentatorem Eurosportu
Martin Schmitt, fot. Julia Piątkowska

Docelowo Sven Hannawald zasili zespół ekspertów komentujących dla niemieckiej wersji Eurosportu  Igrzyska Zimowe w PyeongChang w 2018 roku, jednak już nadchodzącej zimy były reprezentant naszych zachodnich sąsiadów obejmie funkcję komentatora kolejnego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Dołączy tym samym do byłego kadrowego kolegi, Martina Schmitta, który ze stacją związany jest od kilku lat. Były sportowiec kojarzony często z charakterystycznym fioletowym kaskiem pracował o tej pory przy konkursach PŚ oraz Turnieju Czterech Skoczni.

 Podczas tegorocznych zawodów w Innsbrucku Martin przeprowadził ze mną wywiad dla Eurosportu. Jako dwaj byli skoczkowie przeprowadziliśmy fascynującą rozmowę. Stacja była pod wrażeniem i wtedy zaczęto myśleć o połączeniu naszych sił na antenie tej telewizji – powiedział 41-letni Niemiec o możliwość współpracy z kolegą po fachu.

Hannawald będzie komentował zawody razem z Matthiasem Bielkiem – dziennikarzem zajmującym się dotychczas tematyką sportów zimowych w konkurencyjnej stacji. Panowie zastąpią dotychczasową parę komentatorów: dziennikarza Dirka Thiele i byłego skoczka Gerda Siegmunda. Debiut duetu Bielke-Hannawald będzie miał miejsce już za miesiąc – obaj eksperci skomentują otwierające sezon 2016/2017 zmagania z cyklu Pucharu Świata, które odbędą się w fińskiej Ruce 25 i 26 listopada.

malysz adam b.leja 300x200 - Hannawald jak Schmitt - będzie komentatorem Eurosportu
Adam Małysz, fot. Bartosz Leja

Bardzo cieszy mnie fakt, że będę mógł być razem ze skoczkami w centrum wydarzeń, nawet jeśli oznacza to oglądanie ich zmagań z widowni. Dzięki pracy eksperta sportowego będę miał okazję znów poczuć wspaniałą atmosferę towarzyszącą rywalizacji na najwyższym poziomie. Moją misją będzie również dzielenie się z widzami moim doświadczeniem sportowym i wyjaśnianie im trudnych do jednoznacznej interpretacji wydarzeń na skoczni – mówi srebrny medalista olimpijski z Salt Lake City.

Eurosport od pewnego czasu wciela w życie politykę zapewnienia krajowym oddziałom telewizji charakterystycznych dla danego państwa cech, głównie dzięki zatrudnianiu ekspertów. Dzięki temu widzowie mogą liczyć na rzetelny komentarz nawiązujący do sytuacji sportowej w danym kraju, a sam kanał zyskuje wierne grono fanów. Należy dodać, że Hannawald rozpoczynając współpracę z telewizją dołączy tym samym do szacownego grona lokalnych komentatorów złożonego m. in. z Adama Małysza, Tiny Maze (słoweńska narciarska alpejska) i Michaela Greisa (były niemiecki biathlonista).

 

źródło: eurosport.de / handelsblatt.com

 

Dodaj komentarz