You are currently viewing Amerykanie szukają młodych talentów w ramach programu Fly Girls

Amerykanie szukają młodych talentów w ramach programu Fly Girls

USA.Fly .Girls .Lindsey.Van fot.Lindsey.Van .Facebook - Amerykanie szukają młodych talentów w ramach programu Fly GirlsZazwyczaj bardziej spektakularne sukcesy w skokach narciarskich w poszczególnych krajach osiągają panowie. Inaczej jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie prym wiedzie właśnie żeńska reprezentacja. Amerykanie już drugi sezon z rzędu będą szukać następczyń Lindsey Van i Sary Hendrickson w ramach programu „Fly Girls”.

 
Fly.Girls Ski.Jumping.USA logo 300x298 - Amerykanie szukają młodych talentów w ramach programu Fly Girls
Logo programu „Fly Girls”

Sukcesy Lindsey Van, która jest jedną z prekursorek współczesnych skoków narciarskich pań, a później osiągnięcia Sary Hendrickson w erze Pucharu Świata, spowodowały wzrost zainteresowania skokami narciarskimi w Stanach Zjednoczonych. Z inicjatywy organizacji Ski Jumping USA, trenerów, a także samych zawodniczek utworzono program „Fly Girls”, którego pierwsza edycja ruszyła w zeszłym sezonie. Spośród kilkunastu dziewcząt biorących udział w projekcie, dwie (Sankey Logan i Cara Larson) zostały nominowane do narodowej reprezentacji Stanów Zjednoczonych. W programie brała udział także m.in. Emilee Anderson, która ma już za sobą starty w zawodach Pucharu Kontynentalnego i Mistrzostwach Świata Juniorów.

Już teraz trwają przygotowania do drugiej edycji, podczas której poszukiwane będą nowe talenty, które w przyszłości mogą zastąpić swoje utytułowane starsze koleżanki. W programie mają szansę wziąć udział dziewczęta w wieku od 13 do 16 lat, które są w stanie oddawać bezpieczne skoki na minimum 60-metrowych obiektach. Do końca kwietnia zgłoszenia zawodniczek przyjmować będzie były amerykański skoczek, a obecnie trener – Alan Alborn.

Obóz szkoleniowy dla wybranej grupy odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia i właśnie wtedy, adeptki sztuki latania na nartach wezmą udział w treningach prowadzonych m.in. przez Lindsey Van. 30-letnia zawodniczka już przed rokiem brała udział w tej inicjatywie i swoją przyszłość wiąże w dużym stopniu właśnie ze szkoleniem młodzieży.

Warto zastanowić się nad tym, czy w Polsce podobna inicjatywa mogłaby przynieść znacznie bardziej intensywny rozwój żeńskich skoków narciarskich, niż to miało miejsce dotychczas.

 

źródło: wsjusa.com / informacja własna

 

Dodaj komentarz