You are currently viewing Skromna fińska reprezentacja na PŚ w Niżnym Tagilu

Skromna fińska reprezentacja na PŚ w Niżnym Tagilu

8H7A2825 - Skromna fińska reprezentacja na PŚ w Niżnym Tagilu

Kolejny weekend ze skokami narciarskimi przed nami. Tym razem najlepsi zawodnicy powalczą o punkty w Niżnym Tagilu. Dzień po konkursach w norweskim Lillehammer trenerzy reprezentacji Finlandii ogłosili skład drużyny mężczyzn oraz kobiet. Szansę walki o kolejne pucharowe punkty dostanie dwóch zawodników oraz jedna reprezentantka kraju Suomi. 

 

8H7A0817 - Skromna fińska reprezentacja na PŚ w Niżnym Tagilu
Lauri Asikainen w locie, fot. Julia Piątkowska

Odpowiedzialni za przygotowanie fińskich skoczków trenerzy – Jani Klinga oraz Kari Ylianttila - podjęli decyzję, że podczas kolejnego weekendu Pucharu Świata ich kraj reprezentować będą Lauri Asikainen i Harri Olli. Zawody rozegrane w Rosji na obiekcie HS-134 będą więc okazją do powiększenia zdobyczy punktowej dla Asikainena, który w klasyfikacji generalnej obecnego sezonu zimowego zajmuje 18. pozycję z dorobkiem 40 punktów i jest najlepszym reprezentantem swojego kraju. Gorszy start sezonu miał Harri Olli. Do tej pory skoczek z Rovaniemi nie zdołał zdobyć choćby punktu. Wszyscy Finowie zapisali na swoim koncie 90 "oczek" i zajmują 9. miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów.

Ostatnie zawody w Lillehammer na obiekcie Lysgardsbakken (HS-100) nie były zbyt udane dla zawodników kraju z Północy. Choć w sobotę w loteryjnym konkursie Lauri Asikainen zajął 7 miejsce, najlepsze w dotychczasowej karierze, to w niedzielę spotkał go pech w postaci dyskwalifikacji za nieprzepisowy kombinezon. Ville Larinto spisał się jeszcze słabiej, dwukrotnie zajmując lokaty poza czołową trzydziestką, a w jego ślady poszli Jarkko Meaettae i Harri Olli, którzy dwukrotnie zajmowali lokaty w 6. i 7. dziesiątce. 

Kykkaenen Julia WSC.Predazzo.2013 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Skromna fińska reprezentacja na PŚ w Niżnym Tagilu
Julia Kykkaenen, fot. Julia Piątkowska

Nominacje na kolejne zmagania w Pucharze Świata ogłosił też duet trenerski odpowiedzialny za pracę z kadrą kobiet. Decyzją Kimmo Kykkaenena i Heli Pomella przedstawicielką Finlandii została jedna skoczkini - Julia Kykkaenen. Panie będą rywalizować na skoczni normalnej HS-100. Zawodniczka z Kraju Świętego Mikołaja powalczy w Rosji o swoje pierwsze punkty do kalsyfikacji generalnej Pucharu Świata, ponieważ w Lillehamer nie zdołała awansować do konkursu głównego. 

 

źródło: Ski Jumping Team Finland / Facebook.com 

 

Dodaj komentarz