You are currently viewing Niemcy bez Freunda, ale z turniejową niespodzianką w Zakopanem

Niemcy bez Freunda, ale z turniejową niespodzianką w Zakopanem

DSC 0387 - Niemcy bez Freunda, ale z turniejową niespodzianką w ZakopanemNiemiecka drużyna podczas zawodów Pucharu Świata w stolicy Tatr będzie musiała radzić sobie bez Severina Freunda. Najlepszy z podopiecznych Wernera Schustera w obecnym sezonie ma problemy z kręgosłupem, których nabawił się podczas Turnieju Czterech Skoczni. Kiedy powróci do rywalizacji – jeszcze nie wiadomo.

 
8H7A8499 300x199 - Niemcy bez Freunda, ale z turniejową niespodzianką w Zakopanem
David Siegel, fot. Julia Piątkowska

Zajmujący drugą pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2015/2016 niemiecki zawodnik wciąż odczuwa skutki upadku tuż po wylądowaniu, którego doznał podczas serii próbnej przed zawodami w Innsbrucku. Podopieczny trenera Wernera Schustera ma problemy z kręgosłupem, które zmuszają go do przerwy od startów. – Istnieje niewielka przepuklina dysku w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, której leczenie może jednak przebiegnąć całkiem dobrze – ocenił po badaniach w Monachium lekarz niemieckie drużyny, Mark Dorfmüller. Czas powrotu Severina Freunda do rywalizacji z najlepszymi nie jest jednak określony.

Neumayer Michael Planica J.Piatkowska 300x200 - Niemcy bez Freunda, ale z turniejową niespodzianką w Zakopanem
Michael Neumayer, fot. Julia Piątkowska

– Od upadku w Innsbrucku ciągle miałem problemy z plecami, musiałem walczyć z bólem – powiedział w środowe przedpołudnie Severin Freund. – Nie pojadę do Zakopanego, zgodnie z radami lekarzy będę trenował według specjalnego cyklu treningowego – dodał lider niemieckiego zespołu. 21-krotny triumfator zawodów Pucharu Świata zauważa, że bardzo ciężko przewidzieć jak przebiegnie leczenie, ale ma nadzieję na szybki powrót do rywalizacji na najwyższym poziomie.

Freitag Richard WC.Planica.2014 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Niemcy bez Freunda, ale z turniejową niespodzianką w Zakopanem
Richard Freitag, fot. Julia Piątkowska

Pod nieobecność Freunda, trener Werner Schuster w jego miejsce powołał doświadczonego Michaela Neumayera. Do rywalizacji wśród elity skoczków powraca także David Siegel. Młody reprezentant naszych zachodnich sąsiadów dwukrotnie zajmował drugie miejsce podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w Willingen i to właśnie wyniki osiągnięte na zapleczu Pucharu Świata pozwoliły mu na występ w Zakopanem. W stolicy Tatr oprócz wymienionych zawodników o punkty powalczy także Richard Freitag, który biorąc pod uwagę absencję Freunda będzie najwyżej sklasyfikowanym z podopiecznych Wernera Schustera w sezonie 2015/2016. Zajmujący 8. pozycję w całym cyklu 25-latek będzie wspierany przez Andreasa Wellingera, który w klasyfikacji generalnej plasuje się o jedną lokatę niżej. Skład drużyny niemieckiej uzupełniają Andreas Wank oraz Stephan Leyhe będący odpowiednio na 16. i 23. miejscu wśród elity skoczków obecnej zimy. Jak zapewnił Schuster, jego zawodnicy będą walczyć o czołowe lokaty podczas zawodów w Zakopanem.

Sytuacja Severina jest oczywiście niefortunna, ale wszyscy zgadzają się z tym, że proces leczenia jest najważniejszy. W tym kontekście jego występ w mistrzostwach świata w lotach był nawet lepszy niż zakładaliśmy. Odegrał on także kluczową rolę przy zdobyciu srebrnego medalu w zespole. Teraz na Zakopane forma Freitaga i Wellingera idą do góry – zapewnia szkoleniowiec naszych zachodnich sąsiadów.

Sześciokrotnie na podium podczas konkursów indywidualnych rozgrywanych na Wielkiej Krokwi spośród reprezentantów Niemiec stawał Sven Hannawald. Najlepszym z obecnie występujących zawodników jest pod tym względem Richard Freitag, który do czołowej ”trójki” wskakiwał trzykrotnie. Jeśli chodzi o rywalizację drużynową nasi zachodni sąsiedzi będą chcieli powtórzyć zeszłoroczny sukces, kiedy to triumfowali przed Austrią i Słowenią.

 

źródło: DSV / informacja własna

 

Dodaj komentarz