You are currently viewing FIS Cup Pyeongchang: Treningi dla Słoweńców

FIS Cup Pyeongchang: Treningi dla Słoweńców

Sinkovec Jure fot.Julia Piatkowska - FIS Cup Pyeongchang: Treningi dla SłoweńcówW trzech seriach treningowych zawodów z cyklu FIS Cup, rozgrywanych na normalnej skoczni HS-109 w koreańskim Pyeongchang, na której za 2 lata odbędą się igrzyska olimpijskie, najlepsi okazali się zawodnicy ze Słowenii. Pierwszy trening wygrał Jure Sinkovec, zaś w dwóch kolejnych triumfował Rok Justin. Polacy nie startowali.

 

Justin Rok B.Leja  300x200 - FIS Cup Pyeongchang: Treningi dla Słoweńców
Rok Justin, fot. Bartosz Leja

W pierwszym skoku najlepszą notę za skok na 96 metr uzyskał doświadczony, 30-letni Sinkovec mający na koncie występy w Pucharze Świata. Za nim uplasował się Japończyk Yuya Yamada, po skoku na odległość 95 metrów. Na trzecim miejscu znalazł się reprezentant gospodarzy, Koreańczyk Heung-Chul Choi, uzyskując 95,5 metra. Na kolejnych pozycjach trening ukończyli: Rok Justin (94,5 m), Seou Choi (92,5 m) oraz Riki Kurita (89,0 m).

W drugim treningu swojego rodaka na pierwszym miejscu zmienił Rok Justin, skacząc 102,5 metra. Drugie miejsce tym razem przypadło Sinkovecowi, po próbie na 101,5 metra, a trzeci po raz kolejny był Heung-Chul Choi, który osiągnął równo 100 metrów. Następnie w klasyfikacji znaleźli się: Seou Choi (98,0 m),  Słoweniec Ernest Prislic (97,0 m) oraz Niemiec Sebastian Bradatsch (96,0 m).

W ostatniej serii po raz kolejny najlepszy okazał się Justin po skoku na 100 metr. Znowu drugi był Sinkovec lądujący metr bliżej od swojego rodaka, a trzeci tradycyjnie Heung-Chul Choi (96,0). W dalszej kolejności znaleźli się: Sebastian Bradatsch (94,5 m), Japończyk Takehiro Nagai (94,0 m) oraz Riki Kurita (95,5 m).

Wyniki treningów >>>

Pierwsza seria konkursowa sobotniego konkursu już o godz. 10:00.

Pełny program FIS Cup w PyeongChang i lista startowa >>>

 

źródło: informacja własna / ewoxx.com

 

Dodaj komentarz