You are currently viewing Łukasz Kruczek dla SkokiPolska: „Forma Kamila jest bardzo nierówna”
Łukasz Kruczek (fot. Bartosz Leja)

Łukasz Kruczek dla SkokiPolska: „Forma Kamila jest bardzo nierówna”

ukasz kruczek kraków fot. BL - Łukasz Kruczek dla SkokiPolska: "Forma Kamila jest bardzo nierówna"Dzisiejszy konkurs Pucharu Świata w Kuopio był najlepszym dla polskich skoczków w tym sezonie. W czołowej dziesiątce uplasowali się Stefan Hula i Dawid Kubacki. Niestety sporej szansy na walkę o podium nie wykorzystał Kamil Stoch. – Jego forma jest bardzo nierówna. Powtarzalność skoków utrzymywali za to Stefan i Dawid – przyznał trener Kruczek.

 

Bartosz Leja: Skoki Kamila Stocha były w Kuopio dość skrajne – albo bardzo bliskie, albo na czołówkę. Jak zatem określić jego aktualną formę?

Stoch Kamil WC.Oslo .2016.kwalifikacje fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Łukasz Kruczek dla SkokiPolska: "Forma Kamila jest bardzo nierówna"
Kamil Stoch, fot. Julia Piątkowska

Łukasz Kruczek: Forma Kamila jest bardzo nierówna. U niego między skokami o skrajnych efektach nie ma wielkiej różnicy, ale te detale robią duża różnicę w metrach. Jak utrzymuje dobre tempo i kierunek odbicia, wtedy wszystko gra, wystarczy jednak, że zostanie nieco z tyłu lub tempo nie jest właściwe, i od razu pojawia się kilka drobnych błędów, które sumarycznie tworzą właśnie tę różnicę.

 

Stefan Hula i Dawid Kubacki wskoczyli do czołowej dziesiątki – czy ich występ był związany ze specyfiką skoczni i warunkami, czy oddali dziś tak świetne skoki?

Jest to o tyle ciekawe, że skocznia w Kuopio zwykle stwarzała nieco problemów. Obaj skakali bardzo dobrze‎, cały czas utrzymywali powtarzalność skoków.

 

Skocznia w Kuopio chyba nie za bardzo odpowiadała Andrzejowi Stękale.

Miał tutaj trochę problemów z trafieniem w próg, ale również miał dobre skoki. Myślę, że w kolejny weekend będzie ponownie dobrze.

 
Hula Stefan CoC.Wisla .2014 J.Piatkowska 300x200 - Łukasz Kruczek dla SkokiPolska: "Forma Kamila jest bardzo nierówna"
Stefan Hula, fot. Julia Piątkowska

Czy w aktualnej pucharowej stawce są jakieś niespodzianki szczególnie dyskutowane w trenerskim gronie?

Niespodzianek raczej nie ma. Myślę, że każdy z zawodników odczuwa już trudy sezonu i błędy, które się pojawiają, są też z tym związane. Pamiętać należy jednak, że czasami dzień odpoczynku powoduje, że wszystko wraca do normy.

 

Jakie priorytety będą mieć teraz czołowi skoczkowie kadry A – będą to pucharowe starty czy treningi przed Wisłą?

Większość naszych reprezentantów będzie startować normalnie w Pucharze Świata. W kraju zostają Kamil Stoch, Klemens Murańka i Stefan Hula. Zakładamy, że uda się zrealizować treningi w Wiśle, ale wszystko uzależnione jest od pogody i stanu skoczni.

 

Czy widział Pan wyniki juniorskich mistrzostw świata? I czy ktoś Pana wyjątkowo zaskoczył?

Tak. Czy ktoś zaskoczył? Mistrzostwa świata juniorów zawsze są z niespodziankami. Myślę jednak, że wielu nie było, choć z drugiej strony, nie będąc na miejscu, nie da się o skokach nic powiedzieć.

 

Przed Wami jeszcze Ałmaty, Wisła, Titisee-Neustadt i Planica – czy wybiega Pan już myślami do końca sezonu i tego co będzie później?

Cały czas jesteśmy w trakcie sezonu. Czy wybiegam dalej? Owszem.

 

rozmawiał Bartosz Leja

 

Dodaj komentarz