You are currently viewing Skoczkowie zagrali w charytatywnym Meczu Gwiazd w Szczecinie

Skoczkowie zagrali w charytatywnym Meczu Gwiazd w Szczecinie

Po raz siódmy siatkarze, siatkarki, skoczkowie narciarscy oraz przedstawiciele innych sportów i trenerzy wzięli udział w charytatywnym Meczu Gwiazd w Szczecinie. Minionej niedzieli „Azoty Arena” zgromadziła ludzi, którym zależy na pomocy Zachodniopomorskiemu Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Na parkiecie zobaczyliśmy skoczków AZS-u Zakopane.

 
Kot Jakub ramiona f.EwaKorenik 300x200 - Skoczkowie zagrali w charytatywnym Meczu Gwiazd w Szczecinie
Jakub Kot, fot. Ewa Korenik

Na parkiecie szczecińskiej hali barwy AZS-u Zakopane reprezentowali: Maciej Kot, Jakub Kot, Grzegorz Miętus oraz Andrzej Stękała. Widzowie zgromadzeni na trybunach w liczbie ponad trzech tysięcy oklaskiwali także m.in. siatkarki Chemika Police, Krzysztofa Ignaczaka, Michała Masnego, Małgorzatę Glinkę-Mogentale, Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka czy Jarosława Fojuta. Sportowcom towarzyszyli również trenerzy m.in. Jakub Głuszak i Waldemar Wspaniały. 

Maciej Kot przyjecie f.EwaKorenik 300x199 - Skoczkowie zagrali w charytatywnym Meczu Gwiazd w Szczecinie
Maciej Kot, fot. Ewa Korenik

W Meczu Gwiazd zgromadzeni gracze zostali podzieleni na dwie drużyny („Stars” oraz „Gwiazdy”), które rozegrały trzy sety. Na parkiecie pojawiła się również drużyna siatkarek Chemika Police, która stoczyła bój z ekipą przedstawicieli sportów walki, dając im solidną lekcję piłki siatkowej. Całemu meczowi towarzyszyło dużo śmiechu i dobrego humoru, skoczkowie dysponujący raczej niższym wzrostem ratowali się na ramionach kolegów z drużyny by zyskać cenne centymetry w starciach pod siatką. W czasie rozgrywek nie zabrakło również czasu na rozdawanie autografów. 

Kot Bracia f.EwaKorenik 300x199 - Skoczkowie zagrali w charytatywnym Meczu Gwiazd w Szczecinie
Bracia Kot z nartami przeznaczonymi na licytację, fot. Ewa Korenik

Od początku maja trwały licytacje pamiątek podarowanych m.in. przez siatkarzy i skoczków – można było stać się właścicielem np. plastronu startowego z zawodów Pucharu Świata. Licytacje trwały także podczas rozgrywanych meczów. Nie lada gratką była licytacja nart z podpisem wszystkich reprezentantów Polski w skokach narciarskich, które zostały zlicytowane za 5,5 tysiąca złotych! 

Cały zgromadzony dochód zostanie przeznaczony na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych – zakupione zostaną m.in. asystory kaszlu.

Jak się okazało w wyniku dotychczasowych licytacjach organizatorzy zebrali ponad milion złotych, które zostały przekazane na pomoc podopiecznym Hospicjum! 

Z całego przedsięwzięcia bardzo zadowolony był reprezentujący polską kadrę skoczków Maciej Kot. – Zabawa i atmosfera była jak zwykle rewelacyjna. A największymi wygranymi są dzieciaki z hospicjum, dla których tutaj przyjechaliśmy. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego przedsięwzięcia oraz ludziom dobrej woli, którzy tak wspaniale wsparli dzieci podczas licytacji – napisał na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Jak widać, impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, oby tak dalej! Do zobaczenia za rok!

Więcej zdjęć z tego wydarzenia możecie zobaczyć na fan page’u Czasu Siatkówki – TUTAJ.

 

zdjęcia: Ewa Korenik / czassiatkowki.pl

źródło: radioszczecin.pl / szczecin.wyborcza.pl / gs24.pl

 

Dodaj komentarz