You are currently viewing Pięć Rosjanek pewnych startu w inauguracji PŚ w Lillehammer

Pięć Rosjanek pewnych startu w inauguracji PŚ w Lillehammer

Avvakumova Irina WC.Oberstdorf.2016 fot.Frederik.Clasen - Pięć Rosjanek pewnych startu w inauguracji PŚ w LillehammerTydzień po mężczyznach sezon Pucharu Świata rozpoczną także panie. Skoczkinie zmierzą się 2 i 3 grudnia na normalnym obiekcie Lysgårdsbakken (HS-100) w norweskim Lillehammer. Pierwszą żeńską reprezentacją, która odkryła karty przed zbliżającą się zimą jest ekipa rosyjska, która do kraju Wikingów zabierze pięć zawodniczek.

 

O składzie reprezentantek Sbornej na zawody Pucharu Świata w Lillehammer poinformował prezes Rosyjskiej Federacji Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej, Dimitry Dubrovsky. Jak przyznał, wybrana piątka stanowi obecnie o sile rosyjskich skoków narciarskich kobiet.

Skład Rosjanek na PŚ w Lillehammer:

  • Irina Avvakumova (7. miejsce w PŚ 2015/16),
  • Sofia Tikhonova (25. miejsce),
  • Anastasiya Gladysheva (32. miejsce),
  • Ksenia Kablukova (44. miejsce),
  • Alexandra Kustova (45. miejsce).
IMG 9181 300x199 - Pięć Rosjanek pewnych startu w inauguracji PŚ w Lillehammer
Sofia Tikhonova (fot. Frederik Clasen)

W związku z tym, że rosyjska kwota startowa na zawody PŚ Pań stanowi sześć osób, nie jest wykluczone, że do tego zespołu dołączy jeszcze jedna z młodych skoczkiń zza naszej wschodniej granicy. Liderką drużyny prowadzonej przez Matjaza Triplata i Romana Kerova jest oczywiście Avvakumova, która w trakcie letniego cyklu FIS Grand Prix uplasowała się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej. Przypomnijmy, że w zeszłorocznym konkursie w Lillehammer najlepszą z Rosjanek okazała się Tikhonova, która zajęła 11. lokatę. Dwie pozycje niżej uplasowała się właśnie Avvakumova, 29. była Gladysheva, a punktów nie zdołała wywalczyć Mariia Iakovleva (39. miejsce).

W tym roku skoczkinie zmierzą się w Norwegii w dwóch indywidualnych konkursach. W listopadzie Rosjanki czekają jeszcze treningowe skoki na posiadających tory lodowe olimpijskich obiektach w Krasnej Polanie nieopodal Soczi, a także w Niżnym Tagilu.

Przypomnijmy, że przed paroma dniami poznaliśmy także skład męskiej reprezentacji Rosji na inauguracyjne konkursy Pucharu Świata w fińskiej Ruce. Tutaj szczegóły >>>

 

 źródło: rsport.ru

 

Dodaj komentarz