You are currently viewing Znamy skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Lahti!
Polscy skoczkowie w Zakopanem (fot. Julia Piątkowska)

Znamy skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Lahti!

Kot.Kubacki.Zyla .Stoch Zakopane.2017 fot.Julia .Piatkowska - Znamy skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Lahti!Prezydium Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego przyjęło uchwałę zatwierdzającą skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym, które będą rozgrywane w Lahti w dniach 22 lutego – 5 marca 2017 roku. Do Finlandii uda się sześciu polskich skoczków. Z tego grona trener Horngacher wybierze czwórkę, która powalczy o medale.

 
Ziobro.Jan Hula.Stefan pojedynek.KO .TCS .Bischofshofen.2017 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Znamy skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Lahti!
Jan Ziobro i Stefan Hula (fot. Julia Piątkowska)

Już od konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen trener Stefan Horngacher stawia na sprawdzoną biało-czerwoną szóstkę. W konkursach Pucharu Świata bryluje Kamil Stoch, który tej zimy ma na swoim koncie już sześć zwycięstw i jest liderem klasyfikacji generalnej cyklu. Świetnie radzi sobie także Maciej Kot, który zdobył nie tylko upragnione pucharowe podium, ale po raz pierwszy w karierze mógł się cieszyć ze zwycięstwa. Do znakomitej dyspozycji sprzed kilku lat powrócił Piotr Żyła. Ulubieniec kibiców zaliczył dublet podczas finału niemiecko-austriackiej imprezy - wskoczył na podium zarówno w konkursie, jak i turniejowej klasyfikacji generalnej.

Lahti Salpausselkae zima fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Znamy skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Lahti!
Lahti 'Salpausselka' (fot. Julia Piątkowska)

Uzupełnieniem "trzech wspaniałych" będą solidnie punktujący tej zimy: Dawid Kubacki, Stefan Hula oraz zawodnik kadry B Jan Ziobro. Najprawdopodobniej jeden skoczek z tej trójki po oficjalnych treningach w Lahti zasili polską drużynę i powalczy o jak najwyższe lokaty. Możliwe są jednak rotacje w składzie, zarówno przed konkursami indywidualnymi na obiektach HS-130 i HS-100, jak i zmaganiami drużynowymi na większej skoczni Salpausselkä. Niestety w składzie reprezentacji Polski na światowy czempionat nie znalazły się reprezentantki kadry żeńskiej (Kinga Rajda, Anna Twardosz, Magdalena Pałasz) prowadzonej przez Sławomira Hankusa. 

 

Skład polskiej kadry na MŚ w Lahti:

 • Kamil Stoch (1. miejsce w PŚ 2016/2017),
 • Maciej Kot (5. miejsce w PŚ 2016/2017),
 • Piotr Żyła (10. miejsce w PŚ 2016/2017),
 • Dawid Kubacki (19. miejsce w PŚ 2016/2017),
 • Jan Ziobro (27. miejsce w PŚ 2016/2017),
 • Stefan Hula (28. miejsce w PŚ 2016/2017).
 

Sztab szkoleniowy:

 • trener główny Stefan Horngacher,
 • asystenci: Grzegorz Sobczyk, Zbigniew Klimowski i Michal Dolezal,
 • fizjoterapeuta Łukasz Gębala,
 • serwismeni: Kacper Skrobot i Maciej Kreczmer,
 • dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej Adam Małysz,
 • lekarz ekipy dr Aleksander Winiarski
 • Matthias Prodinger (serwis-techniczny).
 
Polacy brąz Falun 300x239 - Znamy skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Lahti!
Polscy skoczkowie z brązowymi medalami w Falun (fot. Julia Piątkowska)

Przypomnijmy, że podczas poprzednich mistrzostw świata które były rozgrywane w 2015 roku w szwedzkim Falun, polscy skoczkowie sięgnęli po brązowy medal w konkursie drużynowym. Na normalnym obiekcie najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem okazał się Jan Ziobro (8. miejsce). Na 17. lokacie uplasowali się ex aequo Kamil Stoch i Klemens Murańka, a dopiero 33. pozycję zajął Piotr Żyła. Na dużym sympatyczny Wiślanin spisał się znacznie lepiej, zajął 9. miejsce. Niżej plasowali się: 12. Kamil Stoch, 20. Klemens Murańka, 29. Dawid Kubacki i 40. Aleksander Zniszczoł.

 

źródło: pzn.pl / informacja własna

 

Dodaj komentarz