You are currently viewing Marius Lindvik nie wystartuje w Ga-Pa! Powód? Ból zęba.
Marius Lindvik (fot. Julia Piątkowska)

Marius Lindvik nie wystartuje w Ga-Pa! Powód? Ból zęba.

Reprezentant Norwegii, Marius Lindvik, nie wystartował w treningach i kwalifikacjach do konkursu TCS w Garmisch-Partenkirchen z powodu bólu zęba. Norweski skoczek udał się już do stomatologa w Innsbrucku.

 

Marius Lindvik bardzo dobrze rozpoczął tegoroczny Turniej. Podczas rywalizacji w Oberstdorfie uplasował się na 3. pozycji, przegrywając jedynie z Kamilem Stochem oraz Karlem Geigerem. Norweg jechał zatem z nadziejami do Garmisch na powtórzenie dobrego wyniku. Niestety, na przeszkodzie stanął ból zęba, z którym jak się okazało, Lindvik walczy od dłuższego czasu. Ząb boli mnie już od tygodnia, raz mniej, raz bardziej, a czasami ból jest nie do wytrzymania. Przed konkursem w Oberstdorfie właściwie nie spałem, w dzień mogłem się skoncentrować tylko po silnych środkach przeciwbólowych – powiedział Lindvik na antenie telewizji NRK.

O ile Norweg zdołał wystąpić w pierwszym konkursie w Oberstdorfie, tak przed rywalizacją w Ga-Pa ból zęba okazał się na tyle silny, że drugi zawodnik ubiegłorocznej edycji niemiecko-austriackiego turnieju musiał skorzystać z pomocy stomatologa, którego odwiedził po raz pierwszy w poniedziałek: Marius ma problemy ze snem, a przede wszystkim z jedzeniem. Praktycznie może tylko mówić, lecz korzeń zęba sprawia, że do jego usunięcia potrzebna jest operacja. Nie wystarczy zwykły gabinet dentystyczny, który zresztą odwiedziliśmy tu na miejscu, tak że musi wytrzymać do powrotu do Oslo- wyjaśnił trener norweskich skoczków Alexander Stoeckl.

Norweski sztab podjął jednak decyzję, żeby pojechać do specjalistycznej kliniki do Innsbrucka, odpuszczając rywalizację w Garmisch: Niestety nie zobaczymy Mariusa Lindvika w Garmisch-Partenkirchen. Marius jest już w drodze do dentysty w Innsbrucku, żeby złagodzić ból zęba. Jest nam wszystkim bardzo przykro, ale zdrowie jest zawsze najważniejsze- powiedział Stoeckl.

Przypomnijmy, że tradycyjny konkurs noworoczny w Garmisch-Partenkirchen rozpocznie się jutro o godz. 14.

 

Łukasz Serba
źródło: NRK / Twitter hopplandslaget

 

Dodaj komentarz