You are currently viewing Koronawirus w polskiej kadrze kobiet!
Kamila Karpiel i Anna Twardosz (fot. Julia Piątkowska)

Koronawirus w polskiej kadrze kobiet!

Jedna z zawodniczek z kadry Łukasza Kruczka otrzymała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Polskich skoczkiń nie zobaczymy na starcie zmagań rosyjskiego turnieju Blue Bird, który rozpocznie się już jutro w Niżnym Tagile.

 

Polki miały wystartować w konkursach wieńczących krótki sezon Pucharu Świata 2020/2021. Zawodniczek Łukasza Kruczka nie zobaczymy jednak na starcie rosyjskiego turnieju Blue Bird. Powodem absencji polskich skoczkiń jest jeden pozytywny wynik na obecność koronawirusa.  Reszta zawodniczek otrzymała negatywny wynik badania, ale lekarz kadry nie wyraził zgody na wyjazd do Rosji. 

Sezon zimowy dla Biało-Czerwonych dobiegł więc końca. Najlepszą Polką podczas sezonu 2020/2021 okazała się być Anna Twardosz, która trzykrotnie sięgała po punkty zawodów najwyższej rangi.

2. edycja turnieju Blue Bird rozpocznie się w ten weekend na skoczni w Niżnym Tagile, a zakończy się tydzień później w Czajkowskim, gdzie zostanie wręczona kryształowa kula dla najlepszej skoczkini 10. sezonu Pucharu Świata pań. 

 

Weronika Brodowska,
źródło: TVP Sport

Dodaj komentarz