You are currently viewing Znamy polską czwórkę na pierwszy olimpijski konkurs drużyn mieszanych
Kinga Rajda i Dawid Kubacki (fot. PZN / Anna Trybuś)

Znamy polską czwórkę na pierwszy olimpijski konkurs drużyn mieszanych

Już w poniedziałek po raz pierwszy w historii na igrzyskach olimpijskich zostanie rozegrany konkurs drużyn mieszanych w skokach narciarskich. Reprezentacja Polski wystąpi na normalnej skoczni w Zhangjiakou w najmocniejszym możliwym składzie. Obok Nicole Konderli i Kingi Rajdy, biało-czerwonych barw będą bronić świeżo upieczony medalista olimpijski Dawid Kubacki oraz szósty zawodnik dzisiejszego konkursu Kamil Stoch.

 

Trener Michal Doležal podjął decyzję, że w poniedziałkowym konkursie drużyn mieszanych pojawią się jego dwaj najmocniejsi podopieczni. Tym samym już jutro na normalnym obiekcie HS-106 (K-95) w Zhangjiakou, o sile męskiej części polskiej ekipy będą stanowić Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Pierwszy z nich wywalczył dzisiaj brązowy medal w konkursie indywidualnym, udowadniając tym samym, że zdołał przygotować wielką formę w najważniejszym momencie sezonu. Drugi z nich liczył się w walce o medale i po pierwszej serii był trzeci. Finalnie skończył rywalizację na szóstej pozycji, ale wydaje się, że podobnie jak Kubacki będą stanowić motor napędowy Biało-Czerwonych.

Trener Łukasz Kruczek nie miał w żadnego pola manewru. Do Chin zabrał tylko dwie swoje podopieczne, Nicole Konderlę i Kingę Rajdę. I mówiąc uczciwie, nasze skoczkinie w Zhangjiakou prezentują bardzo słabą formę. W konkursie indywidualnym w gronie 40 zawodniczek zajęły 36. i 35. miejsce, będąc jednymi z najbliżej lądujących zawodniczek. Czy drużynowa rywalizacja mikstów wyzwoli w naszych wolę walki i pomoże oddawać lepsze skoki? O tym przekonamy się jutro.

Na starcie poniedziałkowego konkursu pojawi się łącznie dziesięć drużyn (z Chin, Kanady, Czechy, Rosji, Polski, Japonii, Norwegii, Niemiec, Słowenii i Austrii), które powalczą najpierw o osiem miejsc w finale, a następnie o trzy komplety olimpijskich medali.

Jednocześnie przypomnijmy, że tej zimy w ramach Pucharu Świata został już rozegrany jeden konkurs mikstów. Na dużej skoczni w Willingen wygrali Słoweńcy, drudzy byli Norwegowie, a trzeci Austriacy. Polacy w gronie dziewięciu zespołów zajęli szóste miejsce. Wówczas reprezentowali nas Kinga Rajda, Piotr Żyła, Nicole Konderla oraz Dawid Kubacki. W poniedziałek Żyłę zastąpi w tej czwórce Kamil Stoch, który będzie zamykał starty Polaków. Wcześniej na rozbiegu pojawią się Konderla, Kubacki i Rajda.

 

 

Bartosz Leja,
źródło: PZN / informacja własna

 

Dodaj komentarz