You are currently viewing Daniel Huber powrócił do kraju. Austriak przejdzie operację kolana
Daniel Huber (fot. Julia Piątkowska)

Daniel Huber powrócił do kraju. Austriak przejdzie operację kolana

Daniel Huber nie pojawił się na starcie niedzielnych zmagań na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Jak podał Austriacki Związek Narciarski 29-latka z Seekirchen czeka teraz operacja kolana. – Daniel jest teraz w drodze do Innsbrucka, gdzie zostanie zoperowana chrząstka w prawym kolanie – czytamy w komunikacie federacji.

 

TurniejCzterechSkoczni Innsbruck2022 kwalifikacje fotJuliaPiatkowska DanielHuber 300x200 - Daniel Huber powrócił do kraju. Austriak przejdzie operację kolana
Daniel Huber (fot. Julia Piątkowska)

Daniel Huber już w Rasnovie zmagał się z urazem kolana, a ból był na tyle silny, że 29-latek nie pojawił się na starcie drugiej serii zmagań w Rumunii, mimo tego, że na półmetku rywalizacji zajmował wysokie, 3. miejsce. Z racji kontuzji Huber nie wystartował już później w żadnym konkursie letniego cyklu. Nie oglądaliśmy go również w mistrzostwach Austrii, a na skocznię powrócił dopiero pod koniec października. Do końca niepewny miał być także udział zwycięzcy zawodów Pucharu Świata z Bischofshofen w inauguracji pierwszoligowego cyklu. W ostatniej chwili skoczek zgłosił swoją gotowość do startu i ostatecznie znalazł się w siedmioosobowym składzie Austrii na zawody w Wiśle. – Jedziemy! Stan mojego kolana był znacznie lepszy w ostatnich kilku dniach i jestem pewny, że jest teraz znacznie bardziej wytrzymałe niż tydzień temu. Nie mogę się doczekać inauguracji Pucharu Świata i cieszę się, że mogę być jej częścią! – pisał jeszcze kilka dni temu na mediach społecznościowych Austriak.

Daniel Huber w sobotę znalazł się poza finałem zmagań, zajmując w nich 37. pozycję, zapowiadając po średnio udanym występie pełny „focus” na niedzielnym konkursie. Niestety w nocy ponownie odezwał się uraz Austriaka. Kolano skoczka miało znacząco spuchnąć co zmusiło 29-latka do przedwczesnego powrotu do kraju. O absencji Hubera w niedzielnych zmaganiach na skoczni im. Adama Małysza poinformował w okolicach południa Austriacki Związek Narciarski. – Daniel jest teraz w drodze do Innsbrucka, gdzie zostanie zoperowana chrząstka w prawym kolanie – czytamy w komunikacie federacji.

Dwukrotnego drużynowego wicemistrza świata czeka teraz conajmniej kilka tygodni przerwy i nie wiadomo kiedy będzie mógł ponownie powrócić do normalnych treningów. Mimo problemów zdrowotnych, 29-latek z Seekirchen nie zamierza spisywać sezonu 2022/2023 na straty. Przypomnijmy, że następne zawody z cyklu Pucharu Świata odbędą się dopiero w ostatni weekend listopada. Czy do tego czasu Huber zdoła uporać się z urazem i czy pojawi się na starcie konkursów w fińskiej Ruce? 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ski Austria Skispringen (@ski_austria_skispringen)

 

Weronika Brodowska,
źródło: informacja własna / Ski Austria Skispringen

Dodaj komentarz