You are currently viewing PK Engelberg: Oestvold wygrywa konkurs, bez Polaków w dziesiątce
Benjamin Østvold (fot. Julia Piątkowska)

PK Engelberg: Oestvold wygrywa konkurs, bez Polaków w dziesiątce

Dwaj Norwegowie znaleźli się na czele drugiego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu. Zwyciężył Benjamin Oetsvold z ponad dwupunktową przewagą nad Sondre Ringenem. Trzeci był Austriak Clemens Aigner, który względem pierwszej serii awansował o cztery pozycje, zapewniając sobie tym samym miejsce na podium całego konkursu. Aleksander Zniszczoł, który na półmetku zmagań zajmował dziewiątą pozycję, nie zdołał utrzymać lokaty i ostatecznie zakończył zmagania na dwunastym miejscu.

 

Norweg Benjamin Oetsvold (135 / 139 m) wygrał środowy konkurs Pucharu Kontynentalnego z przewagą 2,2 pkt nad drugim Sondre Ringenem (136 / 137,5 m). Podium, ze stratą pięciu punktów do lidera, uzupełnił Clemens Aigner, który po pierwszej serii (133 m) plasował się na siódmym miejscu. Finałowy skok na odległość 136,5 m pozwolił Austriakowi na awans o cztery „oczka” i finalnie na miejsce w czołowej trójce zawodów. 

Tuż za podium znalazł się Justin Lisso, który na półmetku zmagań był liderem przed wspomnianymi Norwegami. Próba na 135,5 m w finale okazała się nie wystarczająca nawet na miejsce na podium i Niemiec ostatecznie stracił 5,3 pkt do zwycięzcy, a zaledwie 0,3 pkt do trzeciego miejsca.

Na dalszych pozycjach znaleźli się piąty Joacim Oedegaard Bjoereng, szósty David Siegel, siódmy Markus Mueller, ósmy Fredrik Villumstad, dziewiąty Maximilian Steiner, a czołową dziesiątkę zamknął Maximilian Ortner. 

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem środowego konkursu w Engelbergu został Aleksander Zniszczoł, który nie zdołał utrzymać miejsca w czołowej dziesiątce z pierwszej serii. Finałowa próba na odległość 128 m spowodowała spadek w klasyfikacji o trzy pozycje i ostatecznie dwunaste miejsce w zawodach na Gros-Titlis-Schanze. 

Klemens Murańka dzięki próbie na 133 m w finale awansował o dwie pozycje i tym samym ukończył zmagania w Engelbergu na 17. miejscu, ex aequo z Andrzejem Stękałą, który z kolei w klasyfikacji odnotował spadek o trzy miejsca. Maciej Kot po finałowym skoku na odległości odpowiednio  128 m spadł w klasyfikacji o trzy „oczka” i ostatecznie uplasował się na 19. pozycji. Z kolei Jarosław Krzak (125,5 / 120 m) względem pierwszej serii odnotował awans o dwie pozycje i ostatecznie zakończył udział w konkursie na 27. miejscu. Awansu do finału nie zdołał wywalczyć Klemens Joniak, który zakończył rywalizację na 39. pozycji.

Dzięki wygranej Benjamin Oestvold (314 pkt) został nowym liderem Pucharu Kontynentalnego. Norweg wyprzedza Sondre Ringena (310 pkt) i Philippa Raimunda (280 pkt). Najlepszy z Polaków, nieobecny w Engelbergu, Jan Habdas (120 pkt.) zajmuje dwunastą pozycję.

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną po nowym roku, w dniach 7-8 stycznia na skoczni Bauhenk (HS109) w Kranju.

Pełne wyniki konkursu dostępne są TUTAJ>>> 

 

Anna Fergisz
źródło: informacja własna

Dodaj komentarz