You are currently viewing LPI Pań w Oslo: Dominacja Anniki Sieff, trzy Polki w najlepszej dziesiątce
Podium konkursu, od lewej: Midtskogen, Sieff, Graesli (fot. Zuza Janeczek)

LPI Pań w Oslo: Dominacja Anniki Sieff, trzy Polki w najlepszej dziesiątce

Annika Sieff, która wczoraj zajęła drugie miejsce, dziś nie miała sobie równych. W niedzielnych zmaganiach w ramach Letniego Pucharu Interkontynentalnego na Midtstubakken (K-95 / HS-106) Włoszka wyraźnie wygrała nad gospodyniami – drugą Ingvild Synnøve Midtskogen i trzecią Kjersti Græsli.

Seria próbna przed konkursem przebiegła pod dyktando Norweżek, które wypełniły całą pierwszą trójkę. Zwyciężyła Heidi Dyhre Graaserud (96,5 m / 62,1 pkt) nad Kjersti Græsli (98,0 m / 61,6 pkt) i Ingvild Synnøve Midtskogen (92,5 m / 55,5 pkt). Dzisiejsza zwyciężczyni zaczęła dzień niepozornie, bo od piątego miejsca (90,0 m / 49,9 pkt), zaraz za nią uplasowała się natomiast najlepsza z Polek – Anna Twardosz (91,5 m / 49,6 pkt).

W zasadniczych zawodach to Annika Sieff nie miała sobie równych. Jako jedyna dwukrotnie przekroczyła granicę stu metrów (101,5 m / 101,0 m) zdobywając za swoje skoki łącznie 235,2 punktów. To aż o 24,3 więcej niż druga dzisiaj Ingvild Synnøve Midtskogen, która uzyskała 97,5 oraz 94,0 metry. Najniższy stopień podium padł dzisiaj łupem Kjersti Græsli dzięki dwukrotnemu lądowaniu na punkcie konstrukcyjnym obiektu Midtstubakken (210,2 pkt). Pechowo, bo o 0,2 punktu z Norweżką podium przegrała czwarta dzisiaj Lara Malsiner (98,0 m / 96,5 m / 210,0 pkt). Pierwszą piątkę zamknęła Amerykanka Josie Johnson (93,0 m / 90,5 m / 197,9 pkt). Wszystkie zawodniczki z „TOP 5” obroniły zajmowane po pierwszej serii pozycje.

Najlepszą z Polek w dzisiejszym konkursie była, podobnie jak w serii próbnej, Anna Twardosz. 22-latka skakała na 89,5 oraz 93 metry, dzięki czemu uplasowała się na siódmym miejscu z 189 punktami na koncie. Szóstego miejsca po pierwszej kolejce (92,5 m) nie obroniła Nicole Konderla. Skoczkini z Bełchatowa w wyniku słabszego drugiego skoku (88,0 m) spadła na ósmą lokatę uzyskując 187,5 punktu. Czołową dziesiątkę zamknęła natomiast Natalia Słowik (87,0 m / 87,0 m / 169,9 pkt), a dwunasta zawody ukończyła Paulina Cieślar (84,5 m / 83,5 m / 158,5 pkt).

Na starcie nie pojawiła się siódma zawodniczka wczorajszego konkursu – Nora Midtsundstad. W drugiej serii nie wystąpiła również Sandra Sproch. Amerykanka upadła w pierwszej serii, a przy jej nazwisku odnotowano odległóść 67,5 metra. Biorąc pod uwagę niskie noty za styl (9,5 punktu łącznie) i fakt, iż start drugiej serii został opóźniony o kilka minut w oczekiwaniu na gotowość ambulansu, można przypuszczać, że zawodniczka upadła na tyle niefortunnie, by potrzebna była interwencja medyków i transport do szpitala.

Po pierwszym weekendzie Letniego Pucharu Interkontynentalnego fotel liderki cyklu dzielą Annika Sieff i Ingvild Synnøve Midtskogen z dorobkiem 180 punktów na koncie. Trzecią pozycję dzierży natomiast Lara Malsiner ze stratą siedemdziesięciu „oczek”. Najlepszą z Polek niezmiennie jest Nicole Konderla, która do tej pory zdobyła 82 punkty i zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. Anna Twardosz plasuje się tuż za nią, mając 22 punkty mniej od wyżej sklasyfikowanej rodaczki. Następne zawody cyklu odbędą się już za tydzień w austriackim Stams.

Wyniki serii próbnej >>>
Wyniki pierwszej serii >>>
Wyniki konkursu >>>
Klasyfikacja generalna Letniego Pucharu Interkontynentalnego po weekendzie w Oslo >>>