You are currently viewing Poważny upadek Anny Odine Strøm w Engelbergu. Jaki jest stan zdrowia Norweżki?
Anna Odine Strøm (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Poważny upadek Anny Odine Strøm w Engelbergu. Jaki jest stan zdrowia Norweżki?

Dziś w szwajcarskim Engelbergu rozegrano konkurs Pucharu Świata kobiet na skoczni Gross-Titlis-Schanze (K-125 / HS-140). Rywalizację wygrała liderka klasyfikacji generalnej Josephine Pagnier, a tuż za nią uplasowały się Alexandria Loutitt oraz Ema Klinec. Niestety druga seria okazała się bardzo pechowa dla Norweżki Anny Odine Strøm, która zanotowała groźnie wyglądający upadek. Wstępne informacje mówią o podejrzeniu kontuzji kolana.

 

AnnaOdineStroem Planica2023 fotJuliaPiatkowska 300x200 - Poważny upadek Anny Odine Strøm w Engelbergu. Jaki jest stan zdrowia Norweżki?
Anna Odine Strøm (fot. Julia Piątkowska)

Anna Odine Strøm po pierwszej serii piątkowych zmagań zajmowała solidne czwarte miejsce, które wywalczyła skokiem na odległość 128 metrów. Tuż po wylądowaniu finałowego skoku na 122. metrze jej prawa narta podcięła lewą, co skończyło się nieprzyjemnie wyglądającym upadkiem. 25-latka zsunęła się po zeskoku i kilkukrotnie przewróciła na śniegu. Ostatecznie podopieczna trenera Christiana Meyera uplasowała się na 20. pozycji, jednak nie to było dzisiaj najważniejsze. Przy Norweżce szybko pojawiły się służby medyczne, a cała sytuacja wyglądała dosyć poważnie. Strøm po kilku minutach została zwieziona z zeskoku na noszach. Pierwsze przypuszczenia o stanie zdrowia zawodniczki przekazał ekspert norweskiego Viaplay, Anders Jacobsen. – W norweskim radio drużynowym poinformowano, że boli ją kolano – przekazał portalowi VG.

Niedługo potem oficjalne informacje za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazała Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) wraz z norweską kadrą. Jak wiadomo 25-latka przeszła wstępne badania. Na ten moment lekarze podejrzewają kontuzję kolana, ale dalsze działania dotyczące zdrowia Strøm zostaną przeprowadzone już po powrocie do kraju. – Anna Odine Stroem przeszła pierwsze badania lekarskie, podejrzewany jest uraz  kolana. Inne urazy nie zostały zdiagnozowane. Dalsze badania lekarskie zostaną przeprowadzone w Norwegii – przekazał FIS za pośrednictwem Instagrama. Głównej przyczyny upadku 25-latki jak na razie nie stwierdzono, choć nie można wykluczyć że było to połączenie błędu zawodniczki i warunków panujących na skoczni.

Dodajmy, że Anna Odine Strøm ma na swoim koncie m.in trzy zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata, a w aktualnym sezonie znajduje się na ósmej lokacie w klasyfikacji generalnej cyklu. Ewentualna kontuzja może spowodować nieobecność zawodniczki w nadchodzących konkursach.

Warto podkreślić, że na stan zeskoku Gross-Titlis-Schanze narzekała dzisiaj druga z norweskich skoczkiń, Eirin Marii Kvandal. Jak podaje portal VG, według niej na zeskoku panowały niekorzystne warunki, a na ubitym śniegu znajdowały się nierówności. Prawdopodobnie również przez to, Kvandal zajmująca na półmetku konkursu 12. pozycję wywalczoną skokiem na odległość 127,5 metra, ze względów bezpieczeństwa wycofała się z udziału w serii finałowej. Przez to ostatecznie zajęła 30. miejsce.

Finałowy dzień zmagań zawodniczek w Engelbergu rozpocznie się od sobotnich kwalifikacji o godzinie 11:00. Następnie skoczkinie przystąpią do rywalizacji w konkursie indywidualnym zaplanowanym na 12:30. Transmisję będzie można obejrzeć na platformie Player. Tekstowa relacja LIVE będzie dostępna na SkokiPolska.pl.

 

Oliwia Dela,
źródło: VGg.no / FIS / Hopplandslaget

 

Dodaj komentarz