You are currently viewing PK Engelberg: Anders Håre zdecydowanym zwycięzcą treningu, Sindre Ulven Jørgensen najlepszy w serii próbnej
Anders Håre (fot. Julia Piątkowska)

Skoki narciarskie po Świętach wróciły bardzo szybko – już dziś zawodnicy w ramach Pucharu Kontynentalnego rywalizują na Gross-Titlis-Schanze w Engelbergu (K-125/HS-140). W serii treningowej zdecydowanie najlepiej wypadł Norweg Anders Håre. Runda próbna padła zaś łupem jego rodaka, Sindre Ulvena Jørgensena.

Anders H re   WC Willingen 2020 300x200 - PK Engelberg: Anders Håre zdecydowanym zwycięzcą treningu, Sindre Ulven Jørgensen najlepszy w serii próbnej
Anders Håre (fot. Joanna Malinowska / Sport w Obiektywie)

Trening

Podczas treningu przed zawodami Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu Anders Håre wylądował na 138 metrze przy uśrednionych podmuchach wiatru wynoszących 1,40 m/s z tyłu. Pozwoliło to Norwegowi wygrać sesję. Drugie miejsce ze stratą 8,6 punktu zajął Austriak Stephan Embacher (130 m). Podium uzupełnił Niemiec Felix Hoffmann (132 m).

Najlepszym reprezentantem Polski był 11. Klemens Murańka (128 m). Pięć pozycji niżej uplasował się Kacper Juroszek, skacząc 126,5 metra. Drugą dziesiątkę zamknął 20. Tomasz Pilch (124 m), a trzecią otworzył 21. Jakub Wolny (119 m). Na dalszych lokatach uplasowali się 34. Andrzej Stękała (109 m), 35. Jan Habdas (114,5 m) i 39. Kacper Tomasiak (107,5 m). Warto zaznaczyć, że ten ostatni dobrymi występami w cyklu FIS Cup wywalczył powiększoną kwotę startową dla Polski na konkursy PK w Engelbergu oraz Garmisch-Partenkirchen.

Skakano z belek o numerach 22, 20 i 19. Do zmagań zgłoszono 48 zawodników. Wszyscy, poza Maximilianem Ortnerem, wystąpili podczas sesji treningowej.

WYNIKI TRENINGU>>>

705EF94E 5E75 4148 80D6 E630DE56BE3F 300x200 - PK Engelberg: Anders Håre zdecydowanym zwycięzcą treningu, Sindre Ulven Jørgensen najlepszy w serii próbnej
Sindre Ulven Joergensen (fot. Ewa Skrzypiec)

Seria próbna

Ponownie na czele stawki znalazł się Norweg, ale w przypadku rundy próbnej był nim Sindre Ulven Jørgensen (128 m przy wietrze 2,19 m/s w plecy). Drugie miejsce przypadło Słoweńcowi Maksimowi Bartoljowi (139,5 m, najdłuższy skok), a trzecie zwycięzcy treningu, Andersowi Håre (137 m).

Najwyżej wśród Biało-Czerwonych tym razem sklasyfikowany został 12. Andrzej Stękała (126 m). Kacper Juroszek zameldował się na 21. lokacie (129 m). W trzeciej dziesiątce znaleźli się także 28. Jakub Wolny (114,5 m) i 30. Klemens Murańka (115 m). Oczko niżej uplasował się Jan Habdas (118 m), Tomasz Pilch był 35. (115,5 m), a Kacper Tomasiak zakończył serię próbną na 36. miejscu (113,5 m).

Wystąpił komplet 48 skoczków, którzy swoje próby oddawali z belek 20 i 19.

WYNIKI SERII PRÓBNEJ>>>

Przypomnijmy, że do Engelbergu nie pojechali skoczkowie będący aktualnie na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego: lider Clemens Aigner oraz ex aequo okupujący trzecią pozycję w tabeli Benjamin Østvold i Aleksander Zniszczoł. Wszyscy wymienieni zostali powołani na zbliżającą się rywalizację w Turnieju Czterech Skoczni. Start środowego konkursu PK o godzinie 15:45.