You are currently viewing PŚ Pań Zao: Kanadyjki najlepsze w serii próbnej, Polki na jedenastym miejscu
Alexandria Loutitt i Abigail Strate (fot. Julia Piątkowska)

PŚ Pań Zao: Kanadyjki najlepsze w serii próbnej, Polki na jedenastym miejscu

W serii próbnej przed sobotnim konkursem duetów w Zao najlepsze okazały się być Kanadyjki. Drugie miejsce wywalczyły Słowenki, a trzecie – reprezentacja Japonii. W klasyfikacji indywidualnej najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką była Abigail Strate, która oddała skok na odległość 94,5 metra.

 

W serii próbnej przed sobotnimi zmaganiami duetów w Zao najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką była Abigail Strate. Kanadyjka poleciała na 94,5 metra, tym samym osiągając najlepszą odległość całej serii. Na 90 metrze lądowała reprezentantka gospodarzy, Yuki Ito, która zajęła drugą pozycję. Wyprzedziła trzecią Nikę Prevc, która mimo, że oddała skok tej samej długości, ostatecznie straciła do Ito 2,1 punkta. Czołową piątkę uzupełniła druga z Kanadyjek, Alexandria Loutitt (90,5 m) oraz Eva Pinkelnig (90m).

W klasyfikacji duetów pierwsze miejsce zajęły reprezentantki Kanady, wyprzedzając drugie Słowenki oraz trzecie Japonki.

Najwyżej sklasyfikowaną Polką była Anna Twardosz (78,5 m), która uplasowała się na 17 pozycji. Dwudziesta druga była Natalia Słowik (63,5 m). W klasyfikacji duetów reprezentantki Polski zajęły jedenastą lokatę.

Konkurs duetów rozpocznie się o godzinie 8:30 czasu polskiego. Zmagania będzie można śledzić na platformie Player.pl.

>>>WYNIKI SERII PRÓBNEJ

 

Zuzanna Janeczek
źródło: FIS

Dodaj komentarz