You are currently viewing PŚ Pań Willingen: Alexandria Loutitt najlepszą zawodniczką prologu, Anna Twardosz na 22. miejscu
Alexandria Loutitt (fot. Zuzanna Janeczek)

PŚ Pań Willingen: Alexandria Loutitt najlepszą zawodniczką prologu, Anna Twardosz na 22. miejscu

Alexandria Loutitt wygrała dzisiejszy prolog przed konkursem Pucharu Świata kobiet w Willingen (K-130/HS-147). Kanadyjka odleciała na 137,5 metra, wyprzedzając drugą Lisę Eder aż o 10,3 punktu. Anna Twardosz zajęła 22. miejsce.

 

Czwarta we wczorajszym konkursie na Mühlenkopfschanze Alexandria Loutitt zajęła pierwsze miejsce w prologu do niedzielnych zawodów. Skok na 137,5 metra pozwolił złotej medalistce z dużej skoczni w Planicy pokonać drugą Austriaczkę Lisę Eder (138 m) o 10,3 punktu. Czołową trójkę uzupełniła Silje Opseth (139,5 m). 130 metrów w rundzie tej przekroczyła także Julia Kykkänen, która ukończyła zmagania przedkonkursowe na czwartej pozycji (134 m).

W Willingen występuje tylko jedna reprezentantka Polski w postaci Anny Twardosz. W prologu uplasowała się ona na 22. pozycji ze skokiem na 109,5 m. Co ciekawe, taki wynik pozwolił podopiecznej Haralda Rodlauera pokonać choćby Nikę Kriznar (24. miejsce, 101 m). Warto jednak nadmienić, że utytułowana Słowenka oddawała swoją próbę przy słabszym wietrze pod narty i z krótszego najazdu.

Zawodniczki skakały z belek o numerach 20 i 19. Wystartowały 32 skoczkinie, bowiem ze startu w prologu zrezygnowała Eva Pinkelnig. W Willingen rozpoczął się już konkurs indywidualny kobiet. Relację z obu serii znajdziecie na SkokiPolska.pl.

WYNIKI PROLOGU>>>

 

Wiktor Marczuk,
źródło: FIS / informacja własna

Dodaj komentarz