You are currently viewing Dziewięciu Polaków i cztery Polki wystartują podczas LGP w Szczyrku. Debiutant w kadrze Thurnbichlera
Polscy skoczkowie, od lewej: Kubacki, Wąsek, Żyła, Stoch (fot. Julia Piątkowska)

Dziewięciu Polaków i cztery Polki wystartują podczas LGP w Szczyrku. Debiutant w kadrze Thurnbichlera

Poznaliśmy kadry gospodarzy na drugi weekend Letniego Grand Prix. W dziewiątce powołanych przez Thomasa Thurnbichlera znalazło się miejsce dla debiutującego w tym cyklu Marcina Wróbla. Na skoczni w Szczyrku nie zabraknie także polskich skoczkiń.

 

MarcinWrobel FISCupSzczyrk2023 fotEwaSkrzypiec 1 300x200 - Dziewięciu Polaków i cztery Polki wystartują podczas LGP w Szczyrku. Debiutant w kadrze Thurnbichlera
Marcin Wróbel (fot. Ewa Skrzypiec)

Dziewięciu reprezentantów Polski otrzymało powołanie od Thomasa Thurnichlera na konkursy Letniego Grand Prix w Szczyrku. Na skoczni nie zabraknie trzonu zespołu w osobach Dawida Kubackiego, Kamila Stocha i Piotra Żyły. Prócz nich wystąpią także Kacper Juroszek, Maciej Kot, Klemens Murańka, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł. Dodatkowo w składzie znalazło się miejsce dla Marcina Wróbla, który stanie przed szansą na debiut w cyklu LGP. Zawodnik z rocznika 2004 w minionym sezonie został współautorem drużynowego srebra Mistrzostw Świata Juniorów w Whistler. Przez większość sezonu występował w konkursach FIS Cup. „Trzecią ligę” skoków narciarskich ukończył na 15. miejscu klasyfikacji generalnej, a najlepszy występ zanotował na koniec sezonu w Zakopanem, gdzie zajął 5. lokatę. 

Kacper Juroszek, Maciej Kot, Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł w miniony weekend wystartowali w Courchevel. Tam najlepiej zaprezentowali się Zniszczoł (8. i 11. miejsce) oraz Murańka (13. i 8. miejsce). Juroszek obie rywalizacje kończył w drugiej dziesiątce, natomiast Kot najpierw w drugiej, a dzień później w trzeciej dziesiątce konkursu. Zniszczoł i Murańka do czasu zmagań w Polsce pozostaną najwyżej sklasyfikowanymi Biało-Czerwonymi. Pierwszy z nich zajmuje aktualnie 9. miejsce, natomiast drugi z wymienionych plasuje się tuż za swoim reprezentacyjnym kolegą, zamykając pierwszą dziesiątkę.

Na skoczni Skalite (K-95/HS-104) nie zabraknie także kobiecej reprezentacji Polski. Pod okiem Haralda Rodlauera wystartują cztery zawodniczki. Są to Pola Bełtowska, Paulina Cieślar, Nicole Konderla i Anna Twardosz. Podczas pierwszego weekendu LGP we Francji zabrakło polskich skoczkiń, jednak na przełomie czerwca i lipca startowały podczas Igrzysk Europejskich w Zakopanem. Wtedy najlepiej spisywała się Twardosz (25. i 29. miejsce). 

Zmagania w Szczyrku rozpoczną w sobotę panie o godzinie 11:00. Panowie do swojej rywalizacji przystąpią o 15:00. W niedzielę natomiast to panowie pierwsi pojawią się na wieży najazdowej (13:00), a później kobiety (17:30).

 

Skład męskiej reprezentacji Polski na LGP w Szczyrku:

 • Kacper Juroszek,
 • Maciej Kot,
 • Dawid Kubacki,
 • Klemens Murańka,
 • Kamil Stoch, 
 • Paweł Wąsek, 
 • Marcin Wróbel,
 • Aleksander Zniszczoł,
 • Piotr Żyła.

Skład żeńskiej reprezentacji Polski na LGP w Szczyrku:

 • Pola Bełtowska,
 • Paulina Cieślar,
 • Nicole Konderla,
 • Anna Twardosz.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kamil Stoch (@kamilstochofficial)

 

Karol Cześnik
Źródło: PZN

Dodaj komentarz