You are currently viewing MŚJ Planica: Austriaccy skoczkowie z drużynowym złotem, Polacy wywalczyli brązowe medale!
Polscy medaliści, od lewej: Łukaszczyk, Wróbel, Joniak, Amilkiewicz (fot. Karol Cześnik)

Austriaccy skoczkowie (Simon Steinberger, Fabian Held, Johannes Pölz, Stephan Embacher) utrzymali prowadzenie z pierwszej serii i na normalnym obiekcie w słoweńskiej Planicy (K-95 / HS-102) zostali drużynowymi mistrzami świata juniorów. Srebrny medal zdobyli Niemcy, a brązowe krążki wywalczyli reprezentanci Polski. W składzie Biało-Czerwonych byli: Łukasz Łukaszczyk, Marcin Wróbel, Klemens Joniak oraz Tymoteusz Amilkiewicz.

Niemcy Austria Polska MSJPlanica2024 podium fotKarolCzesnik2 300x199 - MŚJ Planica: Austriaccy skoczkowie z drużynowym złotem, Polacy wywalczyli brązowe medale!
Podium konkursu drużynowego MŚJ 2024, od lewej: Niemcy, Austria, Polska (fot. Karol Cześnik)

Po zaciętej walce z Niemcami, Austriacy w składzie Simon Steinberger (95,0 / 95,0 m), Fabian Held (93,5 / 95,0 m), Johannes Pölz (96,5 / 98,5 m), Stephan Embacher (93,0 / 98,0 m), sięgnęli po drużynowe złoto, zdobywając 934,3 punktu. Nasi sąsiedzi z zachodu, czyli Ben Bayer (93,5 / 93,5 m), Alex Reiter (95,5 / 94,0 m), Jannik Faißt (96,0 / 97,0 m) i Adrian Tittel (97,5 / 98,5 m) muszą zadowolić się zatem srebrnym krążkiem (923,6 pkt). Brązowe medale z Planicy wywiozą natomiast Polacy: Łukasz Łukaszczyk (92,0 / 93,0 m), Marcin Wróbel (90,5 / 94,0 m), Klemens Joniak (92,5 / 93,5 m) i Tymoteusz Amilkiewicz (94,5 / 93,5 m), którzy zdobyli 873,3 punktu.

Z naszymi juniorami do samego końca o brąz walczyli Słoweńcy, którzy ostatecznie przegrali z Polakami o 8,9 punktu (864,4 pkt). Na piątym miejscu, z 862,4 punktu, zawody ukończyła reprezentacja Szwajcarii. Kolejno drugie i trzecie indywidualne noty Erika Belshawa i Tate’a Frantza nie pozwoliły reprezentacji Stanów Zjednoczonych zająć miejsca wyższego niż szóste (830,3 pkt). Do serii finałowej awansowali również Norwegowie (823,0 pkt) i Finowie (805,8 pkt).

Mimo starań Ilji Mizernycha i Daniła Wasiljewa do serii finałowej nie weszli Kazachowie. Za nimi uplasowali się jeszcze kolejno Francuzi, Japończycy, Czesi i Rumuni. Zawody rozegrano z 13., 14. i 15. belki startowej.

Jutro już ostatni akt tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów – o godzinie 15:30 ruszy konkurs drużyn mieszanych. Relację z niego znajdziecie na SkokiPolska.pl.