You are currently viewing Sapporo: Junshiro Kobayashi i Yukiya Sato najlepsi w zawodach na normalnej skoczni
Yukiya Sato (fot. Julia Piątkowska)

27 oraz 29 lutego miały miejsce zawody na Miyanomori (K-90 / HS-100) w Sapporo. Zawodnicy rywalizowali w ramach Megmilk Snow Brand Katsugen Cup oraz 52. Memoriału Olimpijskiego.

Megmilk Snow Brand Katsugen Cup (27 lutego – jednoseryjne zawody)

Junshiro Kobayashi 2 BM2024 fotJuliaPiatkowska 300x200 - Sapporo: Junshiro Kobayashi i Yukiya Sato najlepsi w zawodach na normalnej skoczni
Junshiro Kobayashi (fot. Julia Piątkowska)

Rywalizację panów na chwilę przed wylotem na PŚ w Lahti zdominował Junshiro Kobayashi, który dzięki na próbie na 97,5 metra pokonał drugiego Sho Suzukiego (89,0 m) o 21,9 punktu. Na trzecim miejscu konkurs zakończył Riki Kurita (92,0 m). Czwarte miejsce zajął Yuta Nakamura (89,0 m), a czołową szóstkę dopełnili Yukiya Sato (86,0 m) oraz Tatsunao Kobayashi (87,0 m). Wystartowało 52 zawodników, a na liście startowej znajdowali się także m.in. Noriaki Kasai, Kazuyoshi Funaki czy Taku Takeuchi, lecz ostatecznie nie wzięli oni udziału w konkursie.

WYNIKI RYWALIZACJI MĘŻCZYZN>>>

Nieco bardziej wyrównana była rywalizacja kobiet, w której pierwsze miejsce wywalczyła Riko Sakurai po 91,5-metrowym skoku. Resztę miejsc na podium zajęły kombinatorki norweskie – druga Haruka Kasai (86,5 m) i trzecia Yuna Kasai (88,5 m). Zaraz za podium zawody ukończyła Yuka Kobayashi (81,5 m), a czołową piątkę zamknęła Riko Iwasaki (83,5 m). Sklasyfikowano 22 zawodniczki

WYNIKI RYWALIZACJI KOBIET>>>

Odbyły się także konkursy juniorów. W kategoriach juniorów i juniorek najlepsi byli kolejno Rintaro Okabe – syn Takanobu (91,0 m) oraz Rosa Kikuchi (79,5 m). Wystartowało piętnastu juniorów i sześć juniorek.

WYNIKI RYWALIZACJI JUNIORÓW>>>

WYNIKI RYWALIZACJI JUNIOREK>>>

52. Memoriał Olimpijski (29 lutego)

W przełożonych z 28 lutego z powodu silnego wiatru zawodach upamiętniających XI Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Sapporo triumfował Yukiya Sato, który jako jedyny zdołał skoczyć za 100. metr (101,0 / 95,5 m). Drugie miejsce zajął Reruhi Shimizu (97,0 / 90,5 m), a trzecie – Ryusei Ikeda (95,0 / 92,0 m). Miejsce zaraz za podium przypadło Shinnsosuce Fujicie (92,0 / 89,0 m), piąty był Sota Kudo (90,5 / 90,0 m), a czołową szóstkę zamknął Minato Mabuchi (91,0 / 84,5 m). Podobnie jak dwa dni wcześniej zabrakło na starcie zgłoszonego do zawodów Noriakiego Kasaiego, który docierał w tym czasie do Europy, gdzie już w ten weekend zaprezentuje się w zawodach Pucharu Świata. Sklasyfikowano 63 zawodników.

U kobiet szans rywalkom nie dała Haruka Kasai – autorka najdłuższej próby konkursu (99,0 / 87,5 m). Miejsca na podium wywalczyły także druga Riko Sakurai (84,5 / 90,5 m) i trzecia Riko Iwasaki (82,0 / 86,5 m). TOP5 dopełniły Yu Saito (85,0 / 90,0 m) i Yuna Kasai (82,0 / 75,0 m). Wystartowało 29 zawodniczek.