You are currently viewing PŚ Pań (Raw Air) TRONDHEIM: Eirin Maria Kvandal najlepsza w prologu, trening dla Niki Prevc
Eirin Maria Kvandal (fot. Julia Piątkowska)

PŚ Pań (Raw Air) TRONDHEIM: Eirin Maria Kvandal najlepsza w prologu, trening dla Niki Prevc

Triumfatorka niedzielnego konkursu w Oslo – Eirin Maria Kvandal zajęła pierwsze miejsce w prologu do konkursu na skoczni normalnej. W treningu poprzedzającym prolog najlepsza była natomiast liderka klasyfikacji generalnej – Nika Prevc. Duet Polek w osobach Anny Twardosz i Poli Bełtowskiej nie uzyskał awansu do konkursu.

 

NikaPrevc PSTrondheim2024lot fotJuliaPiatkowska 300x201 - PŚ Pań (Raw Air) TRONDHEIM: Eirin Maria Kvandal najlepsza w prologu, trening dla Niki Prevc
Nika Prevc (fot. Julia Piątkowska)

Pierwsze skoki na zmodernizowanej skoczni w Trondheim mają już za sobą skoczkinie. Wtorkowe zmagania rozpoczęły od sesji treningowej, w której najlepsza okazała się być Nika Prevc. Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Pań uzyskała 101,5 metra, a więc o półtora metra więcej, niż druga Eva Pinklenig. Słowenka i Austriaczka jako jedyne zapisały przy swoich nazwiskach trzycyfrową odległość. Trzecie miejsce przypadło Nice Križnar, która uzyskała 95,5 metra. Na taką samą odległość poleciała piąta Alexandria Loutitt. Czwarte miejsce zajęła Katharina Schmid (96 m). Polki uplasowały się poza najlepszą trzydziestką. Trzydziesta czwarta była Anna Twardosz (83,5 m), czterdziesta dziewiąta Pola Bełtowska (71 m).

WYNIKI TRENINGU >>>

 W prologu układ sił nieco się zmienił. Tym razem triumfowała zwyciężczyni z Oslo – Eirin Maria Kvandal. Norweżka w treningu zajęła 12. miejsce po obniżeniu belki na życzenie trenera aż o 4 stopnie (25 -> 21) i lądowała pół metra przed punktem K ustanowionym na dziewięćdziesiątym czwartym metrze. W prologu ruszała już z 22 belki i uzyskała znacznie lepszą odległość (99,5 m). Pół metra przed granicą stu metrów lądowała także Eva Pinklenig, lecz startowała z 23 belki i finalnie straciła do Norweżki 1 punkt. Trzecią lokatę zajęła Nika Prevc (97,5 m), a do Kvandal zabrakło jej 2,1 pkt.

Dalsze lokaty zajęły Jacqueline Seifriedsberger (98 m), Katharina Schmid (96 m), Joséphine Pagnier (94 m), Selina Freitag (95 m), Abigail Strate (94 m), Sara Takanashi (94 m), a najlepszą dziesiątkę zamknęła Alexandria Loutitt (93 m). Polki nie uzyskały awansu do konkursu. Anna Twarosz lądowała znacznie bliżej, niż w treningu, bowiem przed siedemdziesiątym ósmym metrem, co wystarczyło jedynie na 46. miejsce. Pola Bełtowska natomiast osiągnęła 76 metrów i uplasowała się 2 lokaty niżej od Twardosz.

WYNIKI WTORKOWEGO PROLOGU >>>

 

Karol Cześnik
Źródło: FIS / informacja własna

Dodaj komentarz