You are currently viewing Noriaki Kasai polata na Letalnicy! Pięciu Japończyków wysłanych na finał sezonu
Noriaki Kasai (fot. Julia Piątkowska)

Noriaki Kasai polata na Letalnicy! Pięciu Japończyków wysłanych na finał sezonu

Powrót Noriakiego Kasai do zagranicznego Pucharu Świata opóźniony został na początku o jeden weekend, gdyż weteran nie czuł się na tyle pewnie, aby wystąpić na lotach w Oberstdorfie. W Vikersund Japończyk już wystąpił, dwa razy osiągając nawet 200. metr. 51-latek widnieje także w składzie Japonii na zawody w Planicy opublikowanym przez Japoński Związek Narciarski w poniedziałek.

 

Noriaki Kasai w Planicy po raz pierwszy skakał w 1990 roku. Jak na zawodnika z renomą lotnika przystało, niejednokrotnie stał tam także na podium. W 1999 roku był trzeci w sobotnich zawodach i zwyciężył w finałowych. Na najniższym stopniu podium stał także osiemnaście lat później, w 2017 roku. Trzecie miejsce w jednoseryjnym konkursie pozostaje na ten moment jego ostatnim występem na czołową trójkę w historii. Dodajmy także, że Kasai świetnie spisywał się na na Bloudkovej Velikance  – w 1993 i 1998 bił tam rekordy skoczni, zatrzymując się ostatecznie na 147,5 metrze, co pozostało najlepszym wynikiem osiągniętym na tym obiekcie do czasu jego przebudowy.

Do składu Japonii na Puchar Świata powróci ponadto Taku Takeuchi. Niepowodzenia w najwyższej lidze próbował odbić sobie ostatnio startami na niższym poziomie. Po krótkim epizodzie w Pucharze Kontynentalnym i FIS Cupie, gdzie najwyżej był 23. w Lahti, poleci na finał Pucharu Świata.

W Planicy standardowo nie zabraknie także braci Kobayashi. Ryoyu będzie starał się przypieczętować drugie miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata, a Junshiro powalczy o prawo występu w finałowym konkursie. Swój lotniczy potencjał postara się uwolnić ponadto Ren Nikaido, a po nienajlepszych występach na Raw Air, a także bliskich próbach jako przedskoczek w Vikersund, w Słowenii nie zawita Keiichi Sato. 

Oznacza to, że ostatecznie bez występu na marcowych lotach swój sezon zakończy Naoki Nakamura. Japończyk po sobotnich zawodach w Sapporo wycofał się z dalszych startów z powodu kontuzji pleców, zostawiając sobie jednak furtkę do ewentualnego powrotu.

 

Skład Japończyków na finałowe zawody Pucharu Świata w Planicy (21-24.03.2024 r.):

  • Ryoyu Kobayashi (2. miejsce w PŚ 2023/2024),
  • Ren Nikaido (22. miejsce w PŚ 2023/2024),
  • Junshiro Kobayashi (34. miejsce w PŚ 2023/2024),
  • Noriaki Kasai (59. miejsce w PŚ 2023/2024),
  • Taku Takeuchi (66. miejsce w PŚ 2023/2024).

 

Filip Gil,
źródło: ski-japan.co.jp

Dodaj komentarz