You are currently viewing SKŁAD POLAKÓW NA PUCHAR ŚWIATA W FALUN

SKŁAD POLAKÓW NA PUCHAR ŚWIATA W FALUN

Muranka Klemens Zakopane B.Leja  - SKŁAD POLAKÓW NA PUCHAR ŚWIATA W FALUN

Już 26 lutego karuzela Pucharu Świata zawita do Falun. Będzie to zarazem próba przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w przyszłym roku w szwedzkiej miejscowości. Znamy już skład biało – czerwonych powołanych na zawody przez trenera Łukasza Kruczka – będzie to piątka naszych olimpijczyków z Soczi i Klemens Murańka.

Po emocjonujących występach na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi skoczkowie powracają do rywalizacji w zawodach Pucharu Świata. Konkurs w Falun otwiera walkę o zwycięstwa w krajach skandynawskich.

Biało - czerwoni wyjeżdżają do Szwecji w poniedziałek rano, aby wziąć udział w pierwszym konkursie indywidualnym po dłuższej przerwie (26 lutego). Dwa dni później odbędą się 3 zawody w fińskim Lahti. Następnie skoczkowie powalczą o jak najwyższe lokaty w Kuopio (4 marca). Dodatkowym przystankiem będzie rywalizacja w Trondheim (7 marca), a potem w Oslo (9 marca).

Szkoleniowiec kadry A na cykl zawodów zabierze ze sobą 6 zawodników. Trener nie przewiduje żadnych zmian aż do ostatnich konkursów.

„W naszej drużynie wszystko jest pod kontrolą. Udało się ni tylko odpocząć, ale także trochę potrenować. Na najbliższe konkursy, przynajmniej na początek, choć na dzisiaj zmian nie przewiduję, pojedzie drużyna w składzie: Kamil Stoch, Jan Ziobro, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Klemens Murańka” – stwierdza selekcjoner reprezentacji.

Źródło: eurosport.onet.pl

Dodaj komentarz