You are currently viewing NIEMCY w OBERSTDORFIE ROZPOCZĘLI PRZYGOTOWANIA DO LATA

NIEMCY w OBERSTDORFIE ROZPOCZĘLI PRZYGOTOWANIA DO LATA

schuster werner kd - NIEMCY w OBERSTDORFIE ROZPOCZĘLI PRZYGOTOWANIA DO LATAW Oberstdorfie niemieccy skoczkowie rozpoczęli przygotowania do sezonu 2014/2015. W zgrupowaniu biorą udział prawie wszyscy najlepsi podopieczni Wernera Schustera na czele z Severinem Freundem i Andreasem Wellingerem. Brakuje tylko Richarda Freitaga.

Kilka dni temu Niemiecki Związek Narciarski ogłosił składy kadr na nadchodzący sezon, o czym pisaliśmy TUTAJ. Niemcy jako jeden z pierwszych zespołów zdecydował się na rozpoczęcie regularnych przygotowań do lata. W zgrupowaniu biorą udział skoczkowie z freund severin kd - NIEMCY w OBERSTDORFIE ROZPOCZĘLI PRZYGOTOWANIA DO LATAgrupy szkoleniowej IA (kadra A i B), czyli: Severin Freund, Marinus Kraus, Andreas Wank, Andreas Wellinger, Markus Eisenbichler, Karl Geiger i Michael Neumayer. W Oberstdorfie brakuje tylko Richarda Freitaga, który poświęcił ostatnie tygodnie na doleczenie kontuzji stopy, której nabawił się jeszcze w zeszłym sezonie.

„Mieliśmy dwa tygodnie poświęcone na badania diagnostyczne, a w poniedziałek rozpoczęliśmy treningi na skoczni, jest to część naszego kursu. W zasadzie jest są to pierwsze skoki zawodników po dłuższej przerwie, potrzebne jest złapanie odpowiedniej kontroli i czucia, aby nadal móc się rozwijać. Obiekty w Oberstdorfie idealnie się do tego nadają” – powiedział Schuster.

Niemcy testują też nowe kombinezony, a dokładniej nowy materiał, z którego są one uszyte. Skoczkowie pod okiem Wernera Schustera będą trenować na Erdinger Arena do czwartku.

 

Źródło: DSV

 

Dodaj komentarz