You are currently viewing WYSTAWA „AKTA SZTUKI” JESZCZE PRZEZ TYDZIEŃ W ZAKOPANEM

WYSTAWA „AKTA SZTUKI” JESZCZE PRZEZ TYDZIEŃ W ZAKOPANEM

Stoch Polska KK Julka - WYSTAWA „AKTA SZTUKI” JESZCZE PRZEZ TYDZIEŃ W ZAKOPANEMWystawa zdjęć „Akta sztuki” autorstwa Ewy Bilan – Stoch, przedstawiających polskich skoczków narciarskich w niezwykłej sesji jest dostępna jeszcze przez tydzień w Zakopanem.

Wernisaż wystawy niesamowitych fotografii odbył się tydzień temu, 15 maja w Miejskiej Galerii Sztuki im. Hr. Zamoyskiego w Zakopanem. Jeszcze przez tydzień można oglądać efekt pracy żony Kamila Stocha i polskich skoczków narciarskich. W ramach wystawy pokazanych zostało 18 zdjęć siedmiu zawodników.

Zdjęcia ukazują zawodników z zupełnie innej strony, takiej, której kibice nie są świadkami zbyt często. We współpracy między innymi z fizjoterapeutą na fotografiach udało się ukazać „twarze” na plecach skoczków.

Premiera wystawy „Akta sztuki” miała miejsce 22 kwietnia w Muzeum Sportu i Turystyki znajdującym się w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

– „Akta Sztuki to wariacje na temat formy ludzkiego ciała, nie zawsze osiągalnej. Modele potrafili jednak pójść za moją wyobraźnią i przemienili się w monumentalne rzeźby i abstrakcyjne tretory – a to prawdziwa sztuka. Tajemnicze i oszałamiające wizje z głowy przed oczy pomogli przenieść mi Dawid, Stefan, Maciej, Krzysztof, Jan, Łukasz i Kamil.”– powiedziała autorka zdjęć.

– „Gratuluję Ewie Bilan-Stoch pomysłu i odkrycia innego, artystycznego wymiaru związanego ze skoczkami narciarskimi.”- wyraził uznanie Apoloniusz Tajner.

Relację z zakopiańskiego wernisażu można zobaczyć na stronie internetowej galerii oraz w videorelacji TVN.

Źródło: galeria.zakopane.pl / dziendobry.tvn.pl

Dodaj komentarz