You are currently viewing SCHLIERENZAUER KONTYNUUJE KARIERĘ, WYSTĄPI JUŻ w LETNIEJ GRAND PRIX

SCHLIERENZAUER KONTYNUUJE KARIERĘ, WYSTĄPI JUŻ w LETNIEJ GRAND PRIX

Gregor Schlierenzauer chciałby wystąpić w większości konkursów tegorocznego cyklu Letniej Grand Prix. Tym samym utytułowany 24-letni skoczek zamknął temat dotyczący jego ewentualnej przerwy w skakaniu, którą rozważał po zakończeniu sezonu 2013/2014.

 

Marzenia Schlierenzauera o indywidualnym złocie na ZIO w Soczi niestety nie spełniły się. W marcu, po zakończeniu sezonu, powiedział, że odczuwa pustkę i zmęczenie. Dlatego też długo nie było jasne, jak będzie wyglądała dalsza sportowa kariera Schlieriego. Tymczasem stało się jasne, że 24-latek pokaże się na międzynarodowej arenie już podczas tegorocznej Grand Prix na igielicie.

Nie wystąpię w całym cyklu, ale pokażę się w kilku konkursach. Zawody są nadal najlepszym treningiem. Można wówczas również zobaczyć w jakiej formie są inne ekipy – powiedział Austriak.

Przerwa w skokach nie jest już tematem rozważanym przez Tyrolczyka. Jestem bardzo zmotywowany. Chcę nadal startować w zawodach wyjaśnia Schlierenzauer, który po minionym sezonie zimowym otwarcie mówił o ewentualnej przerwie w swojej karierze. Wraz z innymi austriackimi zawodnikami, zakończył właśnie zgrupowanie w fińskim Kuopio. Wyraźnym pozytywnym impulsem dla Schlierenzauera wydaje się być nowy trener kadry – Heinz Kuttin.

 

Źródło: krone.at

 

Dodaj komentarz