You are currently viewing ALEXANDER, FRIBERG i JEROME TRIUMFUJĄ w LETNICH MISTRZOSTWACH USA

ALEXANDER, FRIBERG i JEROME TRIUMFUJĄ w LETNICH MISTRZOSTWACH USA

W sobotę na normalnej skoczni olimpijskiej w Park City odbyły się Letnie Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych. Złote medale zdobyli na nich Jessica Jerome, Nicholas Alexander i Christian Friberg. Do rywalizacji na skoczni powróciła także Mistrzyni Świata z Val di Fiemme – Sarah Hendrickson.

– skocznia normalna (K-90)

Nicholas Alexander po skokach na 97 i 97,5 metra okazał się najlepszy w kategorii seniorów i zdobył złoty medal. Drugie miejsce i srebro wywalczył Anders Johnson (89,5 / 95,5 m). Na trzecim miejscu uplasował się Kanadyjczyk – Matthew Rowley (86,5 / 99,0 m), ale brązowy medal wywalczył uplasowany na czwartym miejscu Amerykanin – Will Rhoads (88,5 / 93,5 m). Na kolejnych lokatach znaleźli się: Dusty Korek (5. miejsce) i Christian Friberg (6. miejsce).

W rywalizacji kobiet triumfowała Jessica Jerome (92,5 / 90,5 m), na drugim miejscu uplasowała się pierwsza w historii zdobywczyni Kryształowej Kuli – Sarah Hendrickson (91,5 / 84,5 m), a na najniższym stopniu podium znalazła się Nita Englund (91,5 / 83,5 m).

Konkurs juniorów wygrał Josh Maurer (95,0 / 96,0 m), a wśród juniorek triumfowała Jasmine Sepandj (89,0 / 85,5 m).

Pełne wyniki zmagań

– skocznia duża (K-120)

Na dużym obiekcie olimpijskim pierwszy w karierze złoty medal Mistrzostw USA wywalczył Christian Friberg, który skoczył 130 i 126,5 metra. Drugie miejsce zajął Kanadyjczyk Matthew Rowley, który popisywał się najdłuższymi skokami (130,0 / 135,5 m), jednak drugiej próby nie zdołał ustać. Na trzecim stopniu podium ze srebrym medalem znalazł się Amerykanin Nicholas Alexander (127,0 / 126,0 m), a czwarte miejsce i brązowy medal powędrowały do Kevina Bicknera (124,5 / 123,0 m).

Pełne wyniki

Wśród kobiet po raz kolejny nie miała sobie równych Jessica Jerome (121,5 / 122,5 m). Drugie miejsce wywalczyła Nita Englund (114,5 / 114,0 m), a trzecie Tara Gereghaty-Moats (111,0 / 113,5 m). W konkursie nie wzięła udziału Sarah Hendrickson, która mimo wczoraj zdobytego srebra, wciąż ostrożnie podchodzi do eksploatacji swojego kontuzjowanego kolana.

Źródło: pcnordicskiclub.org