You are currently viewing Kamil Stoch: „Ja już teraz nic nie muszę, ja po prostu mogę”

Kamil Stoch: „Ja już teraz nic nie muszę, ja po prostu mogę”

Stoch Kamil M.Grzywa - Kamil Stoch: "Ja już teraz nic nie muszę, ja po prostu mogę"Kamil Stoch miał okazję lecieć dzisiaj jako pasażer wielozadaniowego samolotu myśliwskiego F-16 należącego do polskich Sił Powietrznych. Jak sam przyznał: – Było to spełnienie marzeń z dzieciństwa. Mistrz Olimpijski o nadchodzącym sezonie zimowym powiedział z kolei: –  Ja już teraz nic nie muszę, ja po prostu mogę.

 

W poznańskich Krzesinach Kamil Stoch mógł „przetestować” samolot bojowy F-16 „Jastrząb”, lecąc w roli pasażera. Dla skoczka z Zębu było to ogromne przeżycie: – To jest dużo lepsze od skoków. Jakbym tylko mógł to bym się tu przeniósł – chwalił się dziennikarzom wyraźnie uradowany skoczek, który przed lotem przeszedł specjalne przygtoowania i dodał – Były momenty trudniejsze, ale miałem bardzo dobrego pilota.

Zdjęcia z lotu Kamila Stocha samolotem F-16 można zobaczyć na eurosport.onet.pl.

Mistrz Świata w rozmowie z portalem onet.pl nie ukrywa, że w swojej karierze chciałby triumfować jeszcze wielokrotnie. – Cieszę się, że osiągnąłem już tak wiele, ale wciąż jeszcze jest sporo do zrobienia. Ambicje mam dosyć wysokie. Zostało jeszcze wiele do zdobycia: mistrzostwo świata na normalnej skoczni, złote medale igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata w drużynie, Turniej Czterech Skoczni, medale mistrzostw świata w lotach – indywidualnie i drużynowo, Puchar Świata w lotach – powiedział.

27-latek zapytany także o to, czy zamierza skupiać się na obronie Kryształowej Kuli stanowczo odpowiedział: – Kompletnie nie myślę w takich kategoriach, że będę czegoś bronił. Było wiele cudownych przeżyć i wspaniałych momentów, ale to się teraz kończy. Chowam to wszystko głęboko w szufladkach i zamykam na kluczyk w mojej głowie. Ja już teraz nic nie muszę, ja po prostu mogę.

Cały wywiad z Kamilem Stochem można przeczytać na eurosport.onet.pl.

 

Źródło: eurosport.onet.pl

 

Dodaj komentarz