You are currently viewing Zakopane powraca do cyklu Letniej Grand Prix

Zakopane powraca do cyklu Letniej Grand Prix

Po wczorajszych decyzjach Komisji Kalendarzowej FIS wiemy już, że do cyklu Letniej Grand Prix powróci zakopiańska Wielka Krokiew. Zawody w stolicy polskich Tatr odbędą się 2 sierpnia i powrócą tam po czterech latach przerwy. Poza indywidualnym konkursem na obiekcie im. Stanisława Marusarza, najlepsi skoczkowie zawitają także do Wisły.

 

Obrady Komisji Kalendarzowej FIS w Zurychu przyniosły dobre wieści dla polskich kibiców. W czasie LGP 2015 odbędą się aż trzy konkursy w naszym kraju. Cały cykl rozpoczną drużynowej zmagania w Wiśle (31 lipca, piątek), dzień później skoczkowie powalczą na skoczni im Adama Małysza o punkty do indywidualnej klasyfikacji. W niedzielę polski weekend zakończy indywidualny konkurs na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Kalendarz „polskich” zawodów w ramach LGP 2015:

Data (dzień)
Miejsce / Zawody
Skocznia
Zawody
LETNIA GRAND PRIX
31.07.2015 r. (piątek)
Wisła-Malinka
HS 134
drużynowe
01.08.2015 r. (sobota)
Wisła-Malinka
HS 134
indywidualne
02.08.2015 r. (niedziela)
Zakopane
HS 134
indywidualne

O ile w Beskidach skoki najwyższej rangi na igielicie goszczą nieprzerwanie od 2010 r., to w Tatrach zawodów LGP nie było od 2011 r. Wcześniej odbywały się tam bez przerwy od 2004 r. Dodajmy, że ostatnio (w 2011 r.) w Zakopanem odbyły się dwa konkursy wchodzące w skład cyklu Lotos Poland Tour. W konkursie drużynowym triumfowali wówczas Austriacy, a w rywalizacji indywidualnej najlepszy okazał się Thomas Morgenstern. 

Należy zatem przyznać, że zapowiada się niezywkle obfity i interesujący sezon 2015/2016 jeśli chodzi o konkursy LGP i PŚ w Polsce. Zimą Puchar Świata zagości bowiem w Szczyrku, Wiśle i Zakopanem. Szczegóły polskich PŚ >>

 

źródło: informacja własna

 

Dodaj komentarz