You are currently viewing Austriaczki rozpoczynają letni sezon na 15-metrowej skoczni

Austriaczki rozpoczynają letni sezon na 15-metrowej skoczni

Seifriedsberger Jacqueline fot.Julia .Piatkowska - Austriaczki rozpoczynają letni sezon na 15-metrowej skoczniPierwsze skoki w letnim sezonie oddały w czasie minionego tygodnia reprezentantki Austrii. Co ciekawe ich inauguracyjne próby na igielicie odbyły się na małych i średnich skoczniach kompleksu w Höhnhart. – Na początku było to trochę trudne i nietypowe – napisała Jacqueline Seifriedsberger po zapoznaniu się z 15-metrową skocznią.

 

Kompleks skoczni Höhnhart położony w Górnej Austrii był miejscem pierwszych w tym sezonie skoków austriackiej kadry narodowej pań. Zawodniczki swoje pierwsze próby tego lata oddały na małych skoczniach HS-15 i HS-30. Zgrupowanie zakończyło się skokami na 55-metrowym obiekcie.

Na początku było trochę trudno i nietypowo, ale stopniowo było coraz lepiej. Na drugi dzień poszliśmy na skocznię 30-metrową i przy trochę większej prędkości znalazłyśmy się nieco bliżej prawdziwych skoków narciarskich. W ostatnim dniu program przewidywał 50-metrową skocznię. Nasza uwaga skoncentrowała się w szczególności na elemencie wyjścia z progu i na lądowaniu – napisała Jacqueline Seifriedsberger i dodała: – To był wyjątkowy początek sezonu, ale moim zdaniem przydatny przy następnych skokach.

Pod koniec czerwca Austriaczki czeka zgrupowanie w Stams.

 

źródło: jacqueline-seifreidsberger.com

 

Dodaj komentarz