You are currently viewing Niemcy z Freundem na zawody LGP w Hinterzarten

Niemcy z Freundem na zawody LGP w Hinterzarten

freund - Niemcy z Freundem na zawody LGP w HinterzartenPo polskiej inauguracji LGP w Wiśle nadszedł czas na długo oczekiwane przez Niemców zawody na Rothaus-Schanze w Hinterzarten. Na normalnym obiekcie HS-108 (K-95) w Szwarcwaldzie zaprezentuje się aż 12 skoczków gospodarzy, wśród których będzie także zdobywca Kryształowej Kuli w minionym sezonie, Severin Freund.

 

Trener Werner Schuster zdecydował, że szansę na występ w Hinterzarten dostanie sześciu skoczków, których widzieliśmy już na skoczni im. Adama Małysza, czyli: Markus Eisenbichler (15. miejsce w Wiśle), Richard Freitag (11.), Marinus Kraus (33.), Andreas Wellinger (6.), Stephan Leyhe (19.) i Andreas Wank (8.). Do tego grona dołączy sześciu Niemców, którzy dopiero rozpoczną swoje starty w tegorocznej LGP. będą to: Severin Freund, Karl Geiger, Michael Neumayer, Pius Paschke, Daniel Wenig i Paul Winter.

Freund jako najbardziej utytułowany skoczek zza naszej zachodniej granicy z pewnością przyciagnie największą uwagę kibicow, jak i rywali. O swoich przeczuciach opowiedział gazecie Badische Zeitung: – Swój pierwszy tytuł mistrza kraju wywalczyłem właśnie w Hinterzarten. Zawody Grand Prix odbywają się tam jednak w dość wczesnym etapie sezonu letniego, dlatego jest trochę trudno ocenić własny występ. Dla mnie osobiście skocznia ta nie jest łatwa do skakania, jednak konkursy są tam zawsze przyjemne.

Dodajmy, że przed dwoma laty najlepszym niemieckim skoczkiem w Hinterzarten był Freitag, który zwyciężył w konkursie indywidualnym, tuż przed Andreasem Wellingerem.

Zobacz pełny program zawodów LGP Hinterzarten 2015 i składy kadr >>

 

źródło: DSV / informacja własna / Badische Zeitung

 

Dodaj komentarz