You are currently viewing Poważna kontuzja Sary Hendrickson, Amerykanka odpuszcza sezon

Poważna kontuzja Sary Hendrickson, Amerykanka odpuszcza sezon

hendrickson sarah s.piwowar - Poważna kontuzja Sary Hendrickson, Amerykanka odpuszcza sezon

Jedna z bardziej rozpoznawalnych twarzy kobiecych skoków Sarah Hendrickson nie pojawi się na skoczniach świata w najbliższy sezonie. Powodem absencji jest kolejny, odnawiający się uraz prawego kolana. Amerykanka ogłosiła swoją decyzję na oficjlnym profilu na Facebooku tuż po zabiegu chirurgicznym. – Jestem rozczarowana – przyznała.

 

Hendrickson może mówić o wyjątkowym pechu. Przez cały poprzedni sezon zdobywczyni pierwszej Kryształowej Kuli wśród pań powracała do formy po poprzedniej kontuzji. W czerwcu Amerykance odnowił się uraz prawego kolana. Zalecenie lekarza po operacji były rozczarowujące – Hendrickson nie wystartuje w Pucharze Świata w następnym sezonie.

– Jestem bardzo rozczarowana, znów dało o sobie znać prawe kolano. Wczoraj miałam jedną z dwóch zaplanowanych operacji. To nie koniec, nie rezygnuję z marzeń. To kolejna przeszkoda na mojej drodze i teraz potrzebuję przerwy dla ciała i umysłu przed igrzyskami w Korei. Proszę moich fanów o trzymanie za mnie kciuków – napisała na profilu Amerykanka.

 

źródło: Facebook.com/Sarah Hendrickson

 

Dodaj komentarz