You are currently viewing Czterech Rosjan na początek PŚ, nie ma Vassilieva

Czterech Rosjan na początek PŚ, nie ma Vassilieva

Klimov Evgeniy WSC.Falun .2015 fot.Julia .Piatkowska - Czterech Rosjan na początek PŚ, nie ma VassilievaTrener Matjaz Zupan prowadzący reprezentację Rosji poinformował o czteroosobowym składzie kadry na zawody w Klingenthal, a także kolejne – w Kuusamo i Lillehammer. W inauguracji sezonu na Vogtland Arenie szansę na pucharowy debiut dostanie Evgeniy Klimov. Póki co na starcie nie pojawi się jeszcze liber Sbornej - Dimitry Vassiliev.

 

W zawodach Pucharu Świata w Klingenthal (21-22 listopada) weźmie udział czterech rosyjskich skoczków. Decyzją sztabu szkoleniowego na czele z Matjazem Zupanem i Gennadijem Chizovem, w tym gronie znaleźli się:

  • Vladislav Boyarintsev (47. miejsce w PŚ 2014/15),
  • Ilmir Hazetdinov (57. miejsce w PŚ 2014/15),
  • Denis Kornilov (73. miejsce w PŚ 2014/15),
  • Evgeniy Klimov (nieklasyfikowany).

W tym gronie jedynym pucharowym debiutantem jest właśnie Klimov, który do tej pory brał udział jedynie w zawodach Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup. Utalentowany 21-latek ma jednak na swoim koncie brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów zdobyty w 2014 r. w Val di Fiemme. Udany sezon letni ma za sobą Hazetdinov, który po raz pierwszy w karierze uplasował się na podium Letniej Grand Prix (3. miejsce w Ałmatach). Udany początek minionej zimy z pewnością będzie chciał powtórzyć Boyarintsev, a na powrót do lepszej dyspozycji liczy doświadczony Kornilov. Ta sama czwórka weźmie udział w zawodach na Rukatunturi w fińskim Kuusamo (27-28 listopada). Podczas zawodów na Lysgaardsbakken w norweskim Lillehammer (5-6 grudnia) jednego z zawodników zastąpi Mikhail Maksimochkin.

W Niemczech zabraknie zatem lidera rosyjskiej kadry, Dimitrija Vassilieva, który wciąż nie chce ryzykować startu po urazie kolana, którego nabawił się podczas letnich mistrzostw Rosji. Powrót niespełna 36-letniego zawodnika jest jednak możliwy już niebawem, na konkursy PŚ w Niżnym Tagilu (12-13 grudnia). Dodajmy, że na zawodach przed własną rosyjską publicznością, oprócz wspomnianej szóstki wystąpią także: Roman Trofimov, Alexander Bazhenov, Alexey Romashov i zawodnik miejscowego klubu Vadim Shishkin.

Przypomnijmy jeszcze, że przed rokiem w pucharowej inauguracji w Klingenthal, Rosjanie zajęli dopiero 10. miejsce w konkursie drużynowym, natomiast w rywalizacji indywidualnej najlepszym z podopiecznych Matjaza Zupana był Mikhail Maksimochkin, który jednak nie zdołał awansować do finału (35. lokata).

 

źródło: tramplin.perm.ru

 

Dodaj komentarz