You are currently viewing Pascal Kaelin po kontuzji: „Trenowałem w mniej wyczerpujący sposób”

Pascal Kaelin po kontuzji: „Trenowałem w mniej wyczerpujący sposób”

Kealin Pascal WC.Klingenthal.2013 fot.Julia .Piatkowska - Pascal Kaelin po kontuzji: "Trenowałem w mniej wyczerpujący sposób"Dezman, Damjan, Freund, Mueller – nietrudno się domyślić, co łączy te nazwiska. Wszyscy wymienieni skoczkowie powracają do zdrowia po kontuzjach. Kilkanaście dni temu kolejny zawodnik – Pascal Kaelin – poinformował za pośrednictwem swojego oficjalnego bloga o problemach zdrowotnych, z którymi się obecnie boryka.

 

Szwajcarowi nie udało się dotychczas osiągnąć wielkich sportowych sukcesów, jednak jego dyspozycja i gotowość do startów w nadchodzącym sezonie mają duże znaczenie w kontekście rozpoczynającej się w lipcu Letniej Grand Prix. Kaelin znalazł się bowiem w gronie zawodników powołanych do szwajcarskiej kadry A na sezon 2016/2017. Jest to awans w stosunku do zeszłej zimy, kiedy to Kaelin występował w kadrze B.

Na początku kwietnia Szwajcar doznał jednak kontuzji więzadeł pobocznych stawu skokowego. Leczenie urazu wymagało interwencji chirurgicznej, której sportowiec poddał się kilka dni po niefortunnym zdarzeniu. Po operacji 23-latek pauzował kilka dni, jednak już w połowie kwietnia, niecałe dwa tygodnie po zabiegu, udał się na zgrupowanie szwajcarskiej kadry do Hiszpanii. Na swoim blogu opisał szczegóły dotyczące pobytu w nadmorskim kurorcie Giverola: "Koledzy z  reprezentacji sporo jeździli na rowerach górskich, ja w tym czasie trenowałem w hotelu w mniej wyczerpujący sposób. Korzystałem z szerokiego wachlarza atrakcji sportowych oferowanych w Giveroli: ćwiczeń stabilności ogólnej, jogi, gimnastyki w wodzie, pilatesu, minigolfa, łucznictwa i kajakarstwa.". Podczas pobytu w słonecznej Hiszpanii sportowiec skupił się na treningach stabilizujących postawę oraz ćwiczeniach siłowych. Zgrupowanie upłynęło Szwajcarom nie tylko pod znakiem intensywnych treningów - wieczory spędzali relaksując się przy rozmowach i grach towarzyskich. "Dzięki temu poczuliśmy ducha drużyny" - stwierdził Kaelin.

Od powrotu ze zgrupowania Helwet poddaje się intensywnej fizjoterapii (w tym hydroterapii)., koncentrując się na stopniowym obciążaniu operowanej stopy, aby móc wkrótce ponownie zasiąść na belce startowej. Obecnie porusza się o kulach, jest jednak bardzo zmotywowany do treningów i mimo swojej niepełnej dyspozycji ćwiczy razem z kolegami z kadry.

Pascal Kaelin skacze w Pucharze Kontynentalnym od 2008 r., zaś w Pucharze Świata od 2012 r. W ubiegłym sezonie wziął udział w 19 konkursach PK, zdobywając 60 punktów i 88. lokatę w klasyfikacji ogólnej, oraz w 1 konkursie PŚ (znalazł się w składzie Szwajcarii na zmagania drużynowe w Zakopanem). Rodak Simona Ammanna regularnie pojawiał się również w konkursach Letniej Grand Prix w 2015 r. (podczas 11 występów zgromadził 38 punktów, co ostatecznie dało mu 54. miejsce w klasyfikacji generalnej). Jego najlepsze lokaty w ubiegłym sezonie to: 14. miejsce podczas letniego PK Ałmatach oraz 16. miejsce podczas PK w Iron Mountain.

Zdjęcia ze zgrupowania Szwajcarów w Giveroli >>>

 

źródła: pascal-kaelin.ch / informacja własna

 

Dodaj komentarz