You are currently viewing Sven Hannawald: „Freund wróci, aby zaatakować czołówkę Pucharu Świata”
Sven Hannawald (fot. Gosia Mynett)

Sven Hannawald: „Freund wróci, aby zaatakować czołówkę Pucharu Świata”

Hannawald Sven fot.Gosia .Mynett skokipolska - Sven Hannawald: „Freund wróci, aby zaatakować czołówkę Pucharu Świata”Severin Freund wraca do sprawności po operacji stawu biodrowego, którą przeszedł w kwietniu. Teraz czeka go długa, co najmniej czteromiesięczna przerwa w treningach, przez którą nie wystartuje w zawodach Letniej Grand Prix. Na temat kontuzji niemieckiego mistrza świata, jego dokonań oraz dalszych perspektyw wypowiedział się Sven Hannawald.

 

Hannawald Sven fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Sven Hannawald: „Freund wróci, aby zaatakować czołówkę Pucharu Świata”
Sven Hannawald, fot. Julia Piątkowska

Jedyny w historii zwycięzca czterech konkursów Turnieju Czterech Skoczni z sezonu 2001/2002 w wywiadzie dla portalu neujahrsskipringen.de odniósł się do kontuzji lidera reprezentacji Niemiec oraz konsekwencji, jakie za sobą niesie. - Dla skoczków narciarskich urazy kostki, kolana czy tak jak w tym przypadku, biodra są bardzo trudne ze względu na ograniczone możliwości treningu siłowegopowiedział były skoczek. - Kontuzja była efektem upadku na skoczni w Innsbrucku, a to pokazuje, jak bardzo Freund musiał zmagać się z urazem w dalszej części sezonu. Operacja była w tej chwili najlepszym rozwiązaniem. Środki przeciwbólowe pomagają na krótki czas, ale przyszedł odpowiedni moment na rehabilitację i odpoczynek – dodał dwukrotny mistrz świata w lotach narciarskich.

Freund Severin fot.Stefan.Piwowar 300x200 - Sven Hannawald: „Freund wróci, aby zaatakować czołówkę Pucharu Świata”
Severin Freund, fot. Stefan Piwowar

Hannawald wypowiedział się również na temat najbliższej przyszłości swojego młodszego rodaka. - Severin pokazał w ostatnich latach, że jest sportowcem światowej klasy. Nie potrzebuje długiego okresu przygotowawczego, aby osiągać sukcesy w sezonie zimowym. Z pewnością presja wobec niego będzie teraz mniejsza niż minionej zimy. Nikt nie będzie wymagał od niego zwycięstw od samego początku pucharowych zmagań – stwierdził dawny rywal Adama Małysza.

Wicemistrz olimpijski z Salt Lake City bardzo optymistycznie widzi dalsze występy Freunda, który niedawno obchodził swoje 28. urodziny. - Każda taka kontuzja jest trudnym doświadczeniem, ale jestem przekonany, że Severin sobie z tym poradzi. Jest na dobrej drodze do odzyskania pełnej sprawności i z pewnością wróci, aby skutecznie zaatakować czołówkę Pucharu Światazakończył utytułowany Niemiec.

 

źródło: neujahrsskipringen.de

 

Dodaj komentarz