You are currently viewing Prevc i Takanashi poskaczą na nartach Slatnara, znamy szczegóły produkcji (FOTO)

Prevc i Takanashi poskaczą na nartach Slatnara, znamy szczegóły produkcji (FOTO)

Po wycofaniu się firmy Elan ze środowiska skoków narciarskich, odpowiedzialne zadanie związane z produkcją nart przejął Peter Slatnar. Firma Słoweńca już od wielu lat kojarzona była przede wszystkim z wiązaniami, teraz jednak Slatnar wkracza do skoków narciarskich z nowymi rozwiązaniami. Co już wiemy o jego nartach i kto będzie na nich skakać?

 
Slatnar.NARTY2 fot.materialy.prasowe.slatnar.com  - Prevc i Takanashi poskaczą na nartach Slatnara, znamy szczegóły produkcji (FOTO)
Narta Slatnara (fot. materiały prasowe / www.slatnar.com)

 

 
Slatnar.NARTY .wnetrze fot.materialy.prasowe.slatnar.com  300x200 - Prevc i Takanashi poskaczą na nartach Slatnara, znamy szczegóły produkcji (FOTO)
Wnętrze nart Slatnara (fot. materiały prasowe / www.slatnar.com)

Firma Elan od lat kojarzona była z narciarstwem, to właśnie na „Elanach” swoje największe sukcesy odnosili m.in. Adam Małysz czy w ostatnim sezonie Peter Prevc. Wycofanie się słoweńskiego giganta ze skoków narciarskich wzbudziło spore zakoczenie zarówno fanów, jak i osób bezpośrednio związanych z narciarskich środowiskiem. Jak się jednak okazuje, słoweńskie (i nie tylko) skoki, nie tylko nie muszą się martwić o przyszłość związaną ze sprzętem, ale nawet mogą liczyć na innowacyjne rozwiązania, które już wprowadza wraz ze swoją firmą Peter Slatnar, i które mają zapewnić sprzętową przewagę nad rywalami.

 

Slatnar.wiazania.2016 fot.materialy.prasowe.slatnar.com  150x150 - Prevc i Takanashi poskaczą na nartach Slatnara, znamy szczegóły produkcji (FOTO)
Wiązania Slatnara, fot. materiały prasowe / www.slatnar.com

Już teraz wiemy, że współpracę z nowym producentem rozpoczną światowe gwiazdy skoków, m.in. wspomniany Peter Prevc, atakże Sara Takanashi. Zarówno Słoweniec, jak i Japonka w minionym sezonie zimowym zdobyli Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. – Na pewno postaramy się dać Peterowi to, co mamy najlepsze. Już poczyniliśmy pewne poprawki w nartach, które na pewno będą dla niego perfekcyjne. Pewne testy przeprowadziliśmy już w marcu tego roku w Planicy. Rezultaty i komentarze były bardzo dobre – mówi Slatnar. Ponadto przyznał, że nowym sprzętem, poza jego rodakami, zainteresowani są także: Norwegowie, Japończycy, Niemcy, Finowie, Amerykanie i Kanadyjczycy.

Okazuje się, że wraz z nowymi nartami do produkcji wejdą także nowy typy wiązań oraz buty dla skoczków. – Nasze buty i wiązania mogą być używane tylko łącznie. Nie ma możliwości używania nowych butów z innymi wiązaniami, to jest totalnie nowe rozwiązanie. Tak naprawdę wciąż pracujemy nad tym projektem i jeszcze nie jest on zakończony – powiedział Słoweniec, który w innowacyjne wiązania z włókna węglowego zaopatruje większość zawodników startujących w Pucharze Świata, i dodał: – Każdego roku produkujemy nowy model wiązań z wieloma usprawnieniami. Rozmawiamy ze skoczkami narciarskimi i spełniamy ich potrzeby, więc nad poprawkami pracujemy cały czas. Światowej klasy sportowcy potrzebują światowej klasy wsparcia. Chcemy być w 100% profesjonalni.

Takanashi Prevc Kryształowa.Kula .WC .Planica.2016 fot.Bartosz.Leja  300x200 - Prevc i Takanashi poskaczą na nartach Slatnara, znamy szczegóły produkcji (FOTO)
Sara Takanashi i Peter Prevc – oni poskaczą na nartach Slatnara (fot. Bartosz Leja)

Na oficjalnej stronie internetowej producenta (www.slatnar.com) możemy znaleźć szczegóły dotyczące nart. Według informacji, specjalna powierzchnia ślizgowa ma zapewniać możliwość uzyskania prędkości na progu wyższej o ok. 0,6 km/h od konkurencji. Wnętrze desek będzie zawierać specjalną kompozycję włókna węglowego, szkła i drewna. Nowe wiązania natomiast mają zapewnić zawodnikowi jeszcze lepszą kontrolę nart w locie, także dzięki zmniejszonej wadze całej konstrukcji (nawet do 1 kg). Dodatkowym ułatwieniem ma być także łatwy sposób indywidualnego ustawienia sprzętu do stylu danego zawodnika. Zmiany zostały wprowadzone także w „obuwiu skoczków”. Nowe buty będą mniej ważyć, zostaną dostosowane zarówno do skoku, ale także umożliwią wygodne przemieszczanie się po zakończeniu próby.

Slatnar.buty fot.materialy.prasowe.slatnar.com  150x150 - Prevc i Takanashi poskaczą na nartach Slatnara, znamy szczegóły produkcji (FOTO)
Buty Slatnara, fot. materiały prasowe / www.slatnar.com

W jakim stopniu innowacyjny sprzęt przełoży się na konkretne rezultaty zawodników? To już kwestia nadchodzących konkursów i samego nastawienia skoczkiń i skoczków do pomysłów wprowadzanych przez Slatnara. Nie ma jednak wątpliwości, że narciarski wyścig zbrojeń trwa i słoweński producent proponuje bardzo atrakcyjne rozwiązania. Nie jest wykluczone, że będzie on jednym z ojców kolejnych sukcesów Petera Prevca. Dodajmy, że Słoweńcy jako pierwsi przetestują najnowsze narty najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu.

Dla zainteresowanych załączamy tabelę zawierającą ceny nart Slatnara >>>

Jeszcze więcej informacji na temat narciarskiego sprzętu Slatnara znajdziecie tutaj >>>

 

źródło: informacja własna / slatnar.com

 

Dodaj komentarz