You are currently viewing Skoczkowie spoza kadr pojadą na FIS Cup do Villach, wraca Łukasz Rutkowski!

Skoczkowie spoza kadr pojadą na FIS Cup do Villach, wraca Łukasz Rutkowski!

Maciusiak Maciej LMP.Szczyrk.2015 fot.Kasia .Nowak  - Skoczkowie spoza kadr pojadą na FIS Cup do Villach, wraca Łukasz Rutkowski!Czas, by po letnich treningach i przygotowaniach po raz pierwszy w tym sezonie sprawdzić swoją formę na arenie międzynarodowej. Taką możliwość otrzyma 10 polskich skoczków, których sztaby trenerskie nominowały na zawody FIS Cup w Villach. Co ciekawe, uznanie w oczach szkoleniowców znalazła liczna grupa skoczków spoza kadr wspieranych przez PZN.

 

Trenujący kadrę juniorów Maciej Maciusiak choć chciał, to nie zabierze do Austrii wszystkich swoich podopiecznych, jednak większość z nich będzie miała okazję, by udowodnić, że nie bez przyczyny otrzymała wsparcie ze strony Polskiego Związku Narciarskiego. W tym gronie znalazło się pięciu reprezentantów kadry C, czyli: Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Łukasz Bukowski, Bartosz Czyż oraz Dominik Kastelik. Z powodu rodzinnej uroczystości, jak tłumaczy Maciej Maciusiak na łamach oficjalnej strony Polskiego Związku Narciarskiego, nie pojawi się Dawid Jarząbek, a ze względu na brak zgody rodziców ze startu musiał zrezygnować Kacper Stosel.

Do „piątki Maciusiaka” dołączy kilku skoczków spoza kadr, a niektórzy z nich zaliczą dzięki temu powrót do międzynarodowych startów po dość długiej przerwie.Tu na uwagę zasługują Stanisław Biela oraz Łukasz Rutkowski, który kilka miesięcy temu na łamach naszego portalu zapewniał, że nie zakończył kariery, a jego słowa potwierdza nominacja na pierwsze zawody najniższej rangi tego lata. Do swoich kolegów dołączą Krzysztof Leja, junior Damian Skupień oraz Andrzej Zapotoczny.

 

źródło: Anna Karczewska / PZN

 

Dodaj komentarz