You are currently viewing Czterech biało-czerwonych powalczy w zawodach FIS Youth Cup w Hinterzarten

Czterech biało-czerwonych powalczy w zawodach FIS Youth Cup w Hinterzarten

LOTOS.Cup .Szczyrk.2016 junior.D Habdas.Klimowski.Fickowski fot.Julia .Piatkowska - Czterech biało-czerwonych powalczy w zawodach FIS Youth Cup w HinterzartenW nadchodzący weekend niemieckie Hnterzarten będzie gościło nie tylko najlepszych skoczków świata, którzy wystartują w Letniej Grand Prix, ale i młodszych adeptów sztuki latania nartach. W sobotę na obiekcie HS-77 zawodnicy powalczą w konkursie FIS Youth Cup, a na starcie nie zabraknie także czteroosobowej reprezentacji Polski.

 

Pod znakiem konkursów młodych talentów upłynie sobotnie popołudnie. Już o 13.00 rozpocznie się seria próbna, a godzinę później skoczkowie zaprezentują się w pierwszej ocenianej rundzie. Do Niemiec uda się czterech reprezentantów Polski, którzy postarają się godnie reprezentować biało-czerwone barwy. Będą to: Jan Habdas z LKS Klimczok Bystra, który w ubiegłym roku zdołał odnieść zwycięstwo w tzw. Nieoficjalnych Mistrzostwach Świata Dzieci rozgrywanych w Ruhpolding, Adam Niżnik z TS Wisły Zakopane, Bartłomiej Klimowski z PKS Olimpijczyka Gilowice oraz Wiktor Fickowski z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk.

Jarzabek Dawid szczyrk fot.Bartosz.Leja  300x200 - Czterech biało-czerwonych powalczy w zawodach FIS Youth Cup w Hinterzarten
Dawid Jarząbek, fot. Bartosz Leja

W ubiegłym roku Polacy nie pojawili się w Niemczech na zawodach FIS Youth Cup, ale wcześniej świętowali spore sukcesy. W 2012 roku na najwyższym stopniu uplasował się Dawid Jarząbek, a obok niego startowali obecni reprezentanci kadry juniorów - Paweł Wąsek (16. miejsce) i Bartosz Czyż (39. lokata) oraz kombinator norweski Paweł Chyc (26. miejsce). Rok później najwyżej z biało-czerwonych uplasował się Wąsek, zajmując 10. pozycję, wówczas najlepszy okazał się Domen Prevc (wyniki>>>). Dwa lata temu najwyższą, 12. lokatę zapisał na swoim koncie Patryk Hutyra, "oczko" niżej uplasował się Tomasz Pilch. Słabiej wypali Piotr Kudzia (15. lokata)  i Karol Niemczyk (36. miejsce). W 2008 roku podium również należało do Polaków - zwyciężył Jakub Przybyła przed Klemensem Murańką, a do czołowej dziesiątki wskoczyli także 6. Aleksander Zniszczoł i 10. Stanisław Biela.

 

źródło: Anna Karczewska / PZN / informacja własna

 

Dodaj komentarz